Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

З досвіду роботи дошкільного навчального закладу №1 "Веснянка" смт Великий Березний

Музична розвага "Великодня казка"

Кожне нове покоління людей живе і розвивається у певному національному середовищі, життя якого залежить від особливостей державного устрою країни. Дитина від народження перебуває під впливом як соціально-економічних умов, так і національної специфіки: побутового життя, культури, народних звичаїв, традицій. Вона переймає від дорослих багатство рідної мови, відчуття прихильності та симпатії до духовності свого народу, поступово призвичаюється до усталених морально-правових норм. Усе це веде до появи у неї особливих рис національної психології – ментальності, які стають підґрунтям для виховання громадянина-патріота.

Виховання громадянських якостей у дошкільників передбачене “Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні”. Так, одним із показників життєвої компетентності дошкільника є формування комплексу уявлень дитини про держави, народи, нації, суспільство як узагальнені категорії, розуміння себе громадянином. Дитина повинна вміти вільно володіти такими поняттями, як назва держави, розуміти, що Україна – це її рідна країна, знати столицю та великі міста України, розповісти про державні символи (впізнавати прапор України, знати гімн), шанувати традиції рідного краю.

Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім’ї, батьківського дому, рідного міста, села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними. Важливе значення, для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих. Саме тому музичним керівником Кос М.М. та вихователем Нестерчук О.Ю. з метою поглиблення знання про народні звичаї, традиції відзначення свята Великодня, атрибутики цього свята; виховання доброти, любові до рідної землі та мови, ціннісного ставлення особистості до збереження культурних надбань українського народу було проведено музичну розвагу "Великодня казка".

 « повернутися до списку новин