Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Гра по-новому, навчання по-іншому

Навчання через гру: залучення LEGO у освітній процес Нової української школи

Через гру діти досліджують і пізнають навколишній світ. Це природній і найбільш бажаний спосіб навчання.Через гру діти отримують навички спілкування, командної роботи, прояву ініціативи, генерації нових ідей, критичного мислення, оперування інформацією. Навчатися у процесі гри — це значно цікавіше, ніж вивчати теоретичні матеріали, що сприяє кращим та ефективнішим результатам.

Зважаючи на це, Концепція Нової української школи передбачає використання у навчанні учнів початкових класів ігрових конструкторів LEGO. Документ про взаєморозуміння було підписано між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation.  Відповідно до Меморандуму у 2018/2019 навчальному році всі перші класи були забезпечені безкоштовними наборами LEGO, а для кожного учня отримано набір «Шість цеглинок» серії LEGO DUPLO.

Вчителі району, які навчали учнів перших класів у 2018/2019 навчальному році, 25 червня 2019 року зустрілися, щоб удосконалити свої професійні уміння щодо використання педагогічної системи LEGO. „Ігрові та діяльнісні методи навчання в початковій школі” – тема рефрешмент-тренінгу, довкола якої було побудовано роботу з обміну набутим впродовж року досвідом застосування  ігрового матеріалу LEGO та опанування методичних прийомів роботи з даною технологією. У програмі тренінгу були інформаційні повідомлення, LEGO-вікторина, інтерактивні вправи та завдання. Педагоги опрацювали такі проблемні питання як значущість гри, переваги використання LEGO, організація роботи з LEGO DUPLO та LEGO System. Вони сподіваються, що вдасться заохотити своїх учнів до пізнання світу та сформувати ключові компетентності, що допоможуть у подальшому легко і швидко адаптуватися до змін у майбутньому.

 

 « повернутися до списку новин