Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Робота з батьками в ІРЦ

16 травня 2019 року в Інклюзивно-ресурсному центрі відбувся семінар-практикум для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами на тему: “Інклюзія в освітньому просторі: теоретичні та практичні аспекти”.

 

Цей захід був присвячений Дню Матері та Дню Сім’ї, які відзначали цього тижня.

Директор центру, Мокрянин А.Є. виступила перед батьками із презентацією, в якій було висвітлено принципи діяльності Інклюзивно-ресурсного центру, напрями проведення комплексних оцінок. Учасників семінару ознайомлено з нормативно-правовою базою для організації навчання та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми послугами, звернено увагу на функції кожного учасника, в тому числі і батьків, команди психолого-педагогічного супроводу дитини. Для батьків фахівці центру розробили дорожню карту з покроковими рекомендаціями, як подати документи на інклюзивне навчання, на що мають право батьки, які документи необхідні для комплексної оцінки пізнавальної діяльності дитини.

Практичний психолог центру, Чех Л.Ю., продемонструвала батькам окремі вправи, які можна виконувати спільно з дітьми, для покращення концентрації уваги, зосередженості, налагодження контакту з дитиною та залучення їх до спільного виконання. Педагог підготувала пам’ятки з порадами психолога для батьків.

Учасники семінару переглянули цікаві відеоролики про роль піскотерапії в розвитку дитини.

Практичним психологом Інклюзивно-ресурсним центром проведено коротке анкетування з батьками дітей, які навчаються в класах загальноосвітніх навчальних закладів та групах дошкільних навчальних закладів, де запроваджено інклюзивне навчання. Під час обговорення питань анкети мами обмінювалися думками про користь корекційно-розвиткових занять, роль асистента вчителя в класі та інше.

Вчитель-реабілітолог, Савка О.Ю. надала батькам практичні рекомендації щодо збереження правильної постави дітей під час навчальної діяльності, роботи за комп’ютером. Всю інформацію вони отримали в змістовних буклетах.

Фахівцями центру підготовлено для наших мам цікавий фотоколаж, під прекрасну пісню про маму, який став своєрідним звітом педагогів центру про роботу з дітками, батьками, педагогами, за пророблений 2018-2019 н.р.

Семінар-практикум закінчився брейк-кавою, під час якого наші мами були нагороджені “ солодкими медалями” за свою кропітку та важку роботу, які нам презентувала чудова мама, підприємець, прекрасний кондитер, Репарюк Галина.

 « повернутися до списку новин