Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Пам'ятний день для історії України

До уваги освітян!

28 жовтня - 74 річниця вигнання нацистських окупантів із України. Рекомендуємо вшанувати українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.  

Під час німецько-радянської війни (1941–1945) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України

Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…».

Звертаємо увагу на важливість вшанування цієї пам'ятної дати та просимо при планування інформаційно-просвітницьких заходів у закладах освіти району звернутися до  методичних матеріалів  Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

 « повернутися до списку новин