Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Розвиток громадянських компетентностей

Сьогодні, 24 січня 2020 року, за рішенням ООН світова спільнота вдруге відзначає Міжнародний день освіти, віддаючи належне силі знань у процесі розвитку цивілізації

За інформацією ЮНЕСКО, станом на 2020 рік на планеті 262 мільйони дітей і молодих людей взагалі не відвідують школу, 617 мільйонів дітей і підлітків не володіють елементарними навичками читання і рахування, 750 мільйонів молодих людей і дорослих, як і раніше не вміли і не вміють читати і писати. Лише кожна п'ята країна планети юридично гарантує своїм мешканцям 12 років безкоштовної обов’язкової освіти.

Святкування Міжнародний день освіти цьогоріч буде присвячене комплексному характеру освіти, а також тим численним засобам, за допомогою яких навчання сприяє розширенню можливостей людей, збереженню екології планети, досягненню загального процвітання і зміцненню миру тощо.

Без забезпечення всеохоплюючої та справедливої якісної освіти, без створення можливості навчання протягом усього життя для всіх держав не вдасться розірвати коло бідності, що залишає мільйони дітей, молодь і дорослих за рамками процесу розвитку.

З метою подолання викликів, ЮНЕСКО в ході Генеральної Асамблеї ООН у 2019 році запустила глобальну ініціативу під назвою «Перспективи освіти».

Ця ініціатива ставить своїм завданням переосмислити, як знання і навчання можуть визначати майбутнє людства і планети. Ініціатива «Перспективи освіти» вже почала процес онлайн-консультацій з громадськістю і просить всіх бажаючих внести свій вклад у дебати.

Після Міжнародного дня освіти Міжнародна комісія ініціативи «Перспективи освіти» проведе своє перше засідання 28-29 січня 2020 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Комісія, яку очолює президент Ефіопії Сахль-Ворк Зевде, зосередить свою увагу на переосмисленні ролі освіти, навчання і знань в світлі величезних проблем і можливостей «прогнозованого», «ймовірного» і «кращого» майбутнього.

Освіта є одним з основоположних прав людини, важливим суспільним благом і державною відповідальністю кожної країни, - зазначає сьогодні на своєму сайті ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ.« повернутися до списку новин