Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Семінар-тренінг для батьків «Будуємо щасливу сім’ю»

26 березня 2019 року на базі Великоберезнянського ІРЦ проходив семінар-тренінг для батьків

Серед різних соціальних факторів, що впливають на становлення особистості, одним з найважливіших є сім'я. Традиційно, родина - головний інститут виховання та соціальної поведінки дитини. Те, що людина набуває в сім'ї, вона зберігає протягом усього подальшого життя. У сім'ї закладаються основи особистості.

Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей від покоління до покоління. У житті кожної людини батьки відіграють велику та відповідальну роль. Вони дають дитині нові зразки поведінки, з їх допомогою вона пізнає навколишній світ та наслідує їх у всіх своїх діях.

У рамках благодійної акції «Серце до серця», 26 березня 2019 рокуна базі Великоберезнянського ІРЦ проходив семінар-тренінг для батьків на тему «Будуємо щасливу сім’ю», який провела  практичний психолог Чех Л.Ю. Про благодійну акцію «Серце до серця» детально розповіла директор центру Мокрянин А.Є. і тим самим розпочала тренінг. Практичний психолог, Чех Л.Ю., продемонструвала батькам процес побудови хороших взаємин у сім’ї в порівнянні з процесом будівництва будинку, адже «сім’я – це будинок, який постійно вимагає утримання в належному стані, а конкретніше – спільного обговорення багатьох питань, важливих для його жителів».  Під час заняття батьки виконували різні вправи та завдання, релаксували під чудову музику та обговорювали важливі для них питання. Щаслива сім'я є тим теплим місцем, де завжди можна знайти затишок і спокій, любов і розуміння, куди дитині завжди хочеться повертатися і на яке завжди можна розраховувати.... Таким логічним міркуванням завершилось тренінгове заняття для батьків у Великоберезнянському інклюзивно-ресурсному центрі.

Директор центру, Мокрянин А.Є., розповіла батькам про негативний  вплив  ґаджетів на здоров’я та шкідливий вплив на розвиток дитини. Вчитель-реабілітолог, Савка О.Ю., ознайомила та надала практичні рекомендації батькам на тему: «Дрібна моторика як засіб для розвитку інтелекту, мовлення, уваги, логічного мислення».

Сім’я, як основний елемент суспільства, була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Підвищення виховного потенціалу сім’ї, педагогічної культури батьків можливе за умови позитивно спрямованої взаємодії родини та інклюзивно-ресурсного центру. Така взаємодія припускає рівноправні позиції педагогів і батьків у вихованні, розвитку особистості дитини.

Тільки спільними зусиллями, доповнюючи та підтримуючи одне одного, родина та педагоги можуть досягти бажаних результатів, адже вони поєднані однією метою - повноцінним і гармонійним розвитком дитини.

  « повернутися до списку новин