Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Розвиток фізичних якостей на уроках із баскетболу

Баскетбол – це особливий спорт, у якому поєднуються атлетизм, швидкість та вибухова потужність

Сучасний баскетбол – це атлетична гра, що характеризується високою руховою активністю, великою напруженістю ігрових дій, що вимагає від гравця граничної мобілізації функціональних можливостей і швидкісно-силових якостей. Грати в баскетбол – це означає бути розвиненим фізично, уміти обмірковувати ігрову ситуацію й приймати рішення, бути психологічно стійкою й сильною людиною. Під час заняття баскетболом розвиваються різні фізичні якості: спритність, швидкість, витривалість та інші. Про їх ефективний розвиток та значення для успішної гри в баскетбол і йшлося під час семінару-практикуму для вчителів фізичної культури „Розвиток фізичних якостей на уроках із баскетболу”, який відбувся 9 січня 2020 року на базі Великоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Методичний захід складався з теоретичної та практичної частин. Під час теоретичного блоку вчителі фізичної культури опрацювали методичні коментарі до циклу уроків із баскетболу (правила техніки безпеки, спеціальні фізичні вправи, суть і технічні прийоми баскетболу), ґрунтовно проаналізували й порівняли офіційні правила гри в баскетбол і стрітбол. Педагоги переглянули й обговорили різні відеоролики про сучасні правила гри в стрітбол та поради відомих стрітболістів.

У ході засідання методист методичного кабінету відділу освіти Шкурда М.І.  ознайомила учасників семінару з особливостями впровадження нових реформ у сфері освіти, а також з головними змінами в педагогічній діяльності вчителя.

Учителі фізичної культури також обговорили й спланували заходи районної Спартакіади учнівської молоді на ІІ семестр 2019/2020 н.р.

Практична частина семінару проходила в спортивному залі Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Шевченко В.М., учитель фізичної культури Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, провів із колегами підготовчу частину уроку баскетболу. Педагоги поділилися на дві команди й провели товариський матч із баскетболу. Старші арбітри гри Ходаковський М.М., учитель фізичної культури Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, і   Каменца Ю.М., учитель фізичної культури Лютянської ЗОШ І-ІІ ступенів, під час змагань звертали увагу колег на правила суддівства баскетболу та офіційні жести суддів.

Отже, різноманітність технічних і тактичних дій гри в баскетбол і, власне, ігрова діяльність володіють унікальними властивостями для формування життєво важливих навиків і умінь школярів, усестороннього розвитку їх фізичних і психічних якостей. Освоєні рухові дії гри в баскетбол і пов’язані з ним фізичні вправи є ефективними засобами зміцнення здоров’я й можуть використовуватися людиною впродовж усього життя в самостійних формах занять фізичною культурою.« повернутися до списку новин