Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Освітяни району шукали шляхи попередження насильства!

25 листопада 2017 року у Великоберезнянському районі стартувала щорічна Всеукраїнська акція „16 днів проти насильства”.

З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно освітяни району об'єднують зусилля, пов'язані із спільною метою - захистом дитини.

Представники різних напрямків – заступники директорів навчальних закладів, учителі, працівники соціально-психологічної служби організували та провели різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насильства» (25 листопада - 1 грудня). Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства, боротьби зі СНІДом, рабством та дій щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням. Така широка тематика дозволяє підібрати єдино правильні форми тематичних заходів для дітей та учнівської молоді, враховуючи вікові характеристики. Це і конкурси малюнків, і години спілкування, тренінги, уроки-диспути, батьківські лекторії, ділові ігри, заняття з лідерами учнівського врядування, засідання дискусійних клубів, тематичні нетворкінги, воркшопи, заняття з використанням технології кейсів і багато інших сучасних форм роботи з учнями, які забезпечать формування ключових компетентностей та розвиток критичного мислення.

Реальністю сьогодні стало пропагування культу сили та жорстокості в ЗМІ, зниження виховного потенціалу сім’ї, порушення взаємодії між школою та сім’єю, поширення зразків асоціальної поведінки. Серед підлітків значного поширення набули різноманітні конфлікти. Однією з форм конфліктної взаємодії є булінг. Це явище характеризується гостротою і тривалістю негативних наслідків для всіх його учасників. Так, булінг в шкільному середовищі негативно впливає на розвиток особистості підлітка. Поширення даного явища серед підлітків викликає потребу у пошуку ефективних форм та методів соціально-педагогічної профілактики. Зважаючи на це особлива роль відводиться шкільним психологам та соціальним педагогам, які систематично здійснюють просвітницьку, превентивну та профілактичну роботу з учнями та педагогами закладів освіти району.

Важливим у цьому напрямі є  моніторинг та профілактика булінгу у освітніх закладах району. З ціє метою було проведено  анкетування „Булінг в школі”,  у якому взяли участь учні, педагоги та директори шкіл. Методистом психологічної служби відділу освіти Плакош М.І. проведено навчальні сесії для учнів 9-11 класів закладів освіти району „Протидіємо булінгу разом!”.

Профілактика насильства, зокрема булінгу – завдання, яке стоїть перед керівниками, педагогами та психологами та соціальними педагогами школи. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини, а відтак  - попередити його  через організацію якісного навчання та  змістового дозвілля.« повернутися до списку новин