Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Виховна робота віддалено!

День вишиванки: зроблено зheart ...

Із знання свого родоводу, історії рідного краю починається людина. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, добре слово сусіда – все це родовідна пам’ять, наша історія, наші символи. За допомогою вишивки звичайний шматок домотканого полотна перетворювався у витвір мистецтва.

 Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Тому недаремно українці відзначають  День вишиванки — всеукраїнське свято. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.

Саме 21 травня цьогоріч відзначається День вишиванки. У цей день кожен українець одягає вишиванку і приходить в ній на роботу, в університет, школу  чи садочок. 

Пропонований матеріал розширить уявлення учнів 6 класу про українську вишиванку й народний костюм та інтерес до народного одягу як складової частини духовної культури. Padlet містить цікаві історичні факти, легенди, народні пісні, модні тренди у використанні вишиванок. Учні зможуть  розказати про походження вишиванки, її історію та значення. Як підсумок теми, тест створений  на сайті «На Урок» (посилання: https://naurok.com.ua/test/scho-ti-znaesh-pro-ukra-nsku-vishivanku-456771.html), та перегляд вами міні слайд – фільму про відзначення Дня вишиванки вчителями та учнями Розтоцько-Пастільської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Сделано на Padlet


« повернутися до списку новин