Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Школа виховника – виховна робота

 20 лютого 2020 року  було проведено першу Школу  виховника в м.Київ  

Завдання сучасної школи не просто дати учневі багаж знань, умінь і навичок, а й зробити його компетентним, тобто здатним самостійно здобувати і використовувати знання в різних життєвих ситуаціях; готовим брати на себе відповідальність; бути активним у суспільному житті; таким, що поважає чужу історію та культуру. Усе це потребує переорієнтації освітнього процесу на розвиток особистості учня. Виховний простір – це чинник інтегрованого впливу на процес формування і розвиток особистості з метою забезпечення відчуття психологічного комфорту і сприятливих умов для самовизначення, саморозвитку і самореалізації.

З метою отримання додатковий професійних компетенотностей педагоги району 20 лютого 2020 року  взяли участь  у  першій Школі  виховника. Захід був організований Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України спільно з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України та проводився в рамках установчої сесії Всеукраїнського Виховного консорціуму за авторськими методиками провідних науковців: Беха І.Д., директора Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, дійсного члена НАПН України, доктора психологічних наук, професора; Боднар О.С., доцента кафедри педагогіки та менеджменту освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, доктора педагогічних наук; Харченко Н.В., завідувачки лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України, кандидата педагогічних наук; Корнієнко А.В., провідного наукового співробітника лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, кандидата педагогічних наук.

У Школі виховника взяли участь Івановчик О.В., директор Великоберезнянського ЦПР; Лазарь О.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Забрідської ЗОШ І-ІІ ступенів; Янішин Д.Ю., заступник директора з виховної роботи Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів; Рейпаші Т.Р., педагог-організатор Великоберезнянської гімназії.

Програмою дня було передбачено тренінгові заняття та практикуми за авторськими методиками. Учасники опрацювати такі питання:

  • Пошук ефективних технологій освітнього процесу сучасного закладу освіти;
  • Вміння переконувати як складова професіоналізму вчителя;
  • Формування національно-культурної ідентичності особистості: виклики, тенденції, шляхи виховання;
  • Проектування змісту навчальних програм  для позашкільної освіти;
  • Як написати статтю у педагогічне видання?

 

 « повернутися до списку новин