Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

78 річниця проголошення Карпатської України

78 років Карпатської України – 78 кроків історії!

16 березня 2017 року у Великоберезнянській гімназії пройшов семінар-практикум для вчителів історії. Символічно, що в ці дні педагоги мали змогу відвідати показовий урок прес-конференцію в 10 класі, який  провів учитель історії Халахан В. Ю. Темою обговорення став яскравий епізод з історії українського державотворення – проголошення Карпатської України – героїчної та трагічної сторінки історії нашої Батьківщини.  Прес-конференція розпочалась із озвучення епіграфу уроку:

…І все ж перед  Богом схилю я коліна

За те, що Вкраїна Карпатська була,

Що є на планеті Карпатська  Вкраїна,-

Любім її, браття, вона ще мала…

Халахан В.Ю.,  наголосив на важливості цієї події не тільки для краю, але й для історії України в цілому. Під час уроку були озвучені історичні розвідки,  які провели учні, опрацьовуючи різноманітні аудіовізувальні, мультимедійні, медіа джерела та заслухані коментарі педагогів – учасників семінару-практикуму. Важливо, що учні ознайомились із ще одним типом джерел – свідченнями очевидців, які дозволили не тільки глибше зануритись у дослідження проблематики конференції, але й почути думку очевидців, їх особистого ставлення до перебігу давно минулих подій.

Заняття пройшло надзвичайно жваво і учні, і педагоги активно обговорювали тему та дійшли спільної думки, що з проголошення 15 березня 1939 року незалежності Карпатської України відбулася ще одна спроба  відновлення суверенітету після Української революції 1917-1921 рр.

   

   « повернутися до списку новин