Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Національно-патріотичне виховання

Рій "Кречет" Костринського ліцею вшановує полеглих в Другій Світовій війні

24 жовтня – День визволення села Кострино від нацистських завойовників. Своєрідною даниною пам’яті наших предків – героїв- визволителів стала поїдка на Ужоцький перевал, організована вчителями історії Олександрою Василівною Яцуга та Валентиною Олексіївною Ружан, з метою впорядкування могил загиблим воїнам Першої та Другої світових воєн.

28 жовтня українці провели День вшанування пам’яті загиблих з нагоди 75-річниці вигнання нацистських окупантів з України. 28 жовтня 1944 р. було остаточно вигнано гітлерівців з території України. У цей день радянські війська ввійшли до міста Чоп. І саме ця дата вважається днем повного вигнання нацистів з України, хоча бойові дії у Закарпатті розтягнулися аж до 28 листопада. Але подіями жовтня – листопада 1944 року війна не скінчилася – українці воювали в Європі до 8 травня 1945 року. Цього дня вшановують пам'ять всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів в лавах Червоної армії або Української повстанської армії - «Їх об’єднала доля України, і шлях життєвий вибрала вона…» . Тож схиляємо голови в пошані перед загиблими в роки Другої світової війни і дякуємо тим, хто віддав свої життя за наш край у боротьбі з нацистами. Наші ліцеїсти переконані, що берегти пам'ять про їх подвиг можна і за допомогою отаких трудових акцій.

Спомином про подвиги наших українців у роки Другої світової війни стала пізнавальна екскурсія – поїздка 28 жовтня 2019 року у День вшанування пам’яті загиблих з нагоди 75-річниці вигнання нацистських окупантів з України до бункеру Лінії Арпада у селі Верхня Грабовниця Воловецького району, також організована директором ліцею Олександрою Василівною Яцуга для молодих джур рою «Кречет» та обдарованих дітей.

Метою поїздки було знайомство сьогоднішніх юнаків та дівчат з місцями бойових подій, з нашим історичним минулим.

Бункер — це великий оборонний комплекс, побудований Угорською королівською армією під час Другої світової війни. Знаходиться об'єкт біля села Верхня Грабовниця Воловецького району і є єдиним збереженим із тих часів бункером. Іще трохи є в Колочаві:там знаходиться музей лінії Арпада. Перед входом розміщена карта лінії Арпада — майже 600 кілометрів оборонних споруд Карпатами від території сучасної Угорщини — по Закарпатській області і до Трансільванії.

Школярі послухали захоплюючі розповіді екскурсовода. Самі змогли відвідати бункер, подивитися експонати, відчути атмосферу тунелів, побачити тодішні умови проживання, подумки повернутися в ті страшні часи і зрозуміти ціну сьогоднішнього мирного життя. А вже надворі знову всі дивувались: навколо неземна краса — у жовтні закарпатські ліси одягнені в кольорові шати, шикують красою і приваблюють туристів.

Далі за маршрутом наші туристи – ліцеїсти відвідали водоспад Шипіт, а також зустрілися зі своїми друзями – школярами ліцею села Пилипець. А згодом помандрували на канатну дорогу «Альянс» біля смт. Міжгір’я. Трикрісельний витяг підняв гостей на гору Маковиця – висота 750 метрів, і всі змогли помилуватися чарівними краєвидами.

«Гомонять історії сторінки про славу верховинців». Справді, у наших карпатських горах збереглося багато «свідків» про ті події. Тому і люди не повинні їх забувати, а розповідати молодому поколінню про героїчні сторінки історії, знайомити з ними.

Сьогоднішні школярі – майбутнє України! І від того, який внесок ми, дорослі, зробимо в їх розвиток, виховання, чи зуміємо привити поняття цінностей, таке майбутнє вони й будуть творити.

 « повернутися до списку новин