Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

20 лютого - День вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні

Хто бореться, той досягає!

20 лютого Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні.

Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної сотні. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України Петра Порошенка «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Їхні імена та назву “імені Героїв Небесної сотні” надали вулицям у Києві та на батьківщині героїв. Президентом України було ініційовано й затверджений Верховною Радою України заснування Ордену Героїв Небесної Сотні. Також створено “Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності”. Також Українським  інститутом національної пам’яті видані книжку  "Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності"  (завантажити можна на сайті УІНП).

Рекомендуємо закладам освіти району присвятити пам’ятні заходи до цієї дати.Зокрема, долучитися до проведення:

  • інформаційно-просвітницької акції  "Герою Небесної Сотні!" за участю вихованців Великоберезнянського центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом (19.02.2018);
  • літературних вечорів за тематикою "Осяяні світлом, вшановані словом...!";
  • загальнорайонного уроку мужності "Борітеся - поборете! Вам Бог помагає!"
  • відеолекторіїв за документальним фільмом режисера Сергія Лозниці «Майдан» (2014) з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні;
  • конкурсів авторської прози та поезії "Це революція - повстання за життя!";
  • зустрічей з воїнами АТО Великоберезнянщини.

З досвіду роботи закладів освіти району

Громадянська позиція та національно-патріотична освіта учнів у контексті виховної роботи акцентована на передачу молодому поколінню соціального досвіду, багатств духовної культури народу, його соціальної ментальності, своєрідності світогляду. На цій основі формуються особистісні риси громадянина-патріота України, виховання якого спрямоване на розвиток патріотизму – любові до свого народу, його історії, до України.З патріотизмом органічно поєднується національне виховання, яке є основою культурно-історичного розвитку нації, а відповідно й особистості. Такий підхід національно-патріотичного виховання дозволяє сформувати не тільки різнобічно та гармонійно розвиненого, національно свідомого, життєво компетентного громадянина, здатного до саморозвитку та самовдосконалення, але й широко впроваджувати якісно нові форми та методи роботи.

Важливим є поширення інформації про героїчні вчинки українських військовослужбовців, волонтерів та інших громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України.

Виходячи з цього та з метою вшанування пам’ятних дат з історії українського державотворення на базі Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся парамілітарний квест з учнями школи. Діти та їх батьки, педагоги мали змогу ознайомитися із зброєю, обмундируванням сучасної армії, маскувальними засобами та засобами зв?язку, повсякденним набором сухих продуктів воїнів, наданням першої медичної допомоги, фотовиставкою „На передовій в зоні АТО”. У квесті взяли участь голова громадського обласного штабу Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура») Владислав Швец спільно з представниками управління молоді та спорту Закарпатської ОДА, військовий комісар Великоберезнянського районного комісаріату підполковник В. Д. Гресь, члени спілки учасників АТО Великоберезнянщини.

 

 « повернутися до списку новин