Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Нова українська школа в дії

9 тематичний тиждень "Ігри" у Великоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Для розвитку творчості, самостійності  особистості важливо не тільки вдало дібрати інформацію, а й забезпечити її варіативність, аби вона відображала різні точки зору, різні підходи до розв’язання проблем. Реалізувати цю потребу дають змогу сучасні методи й технології, популярність яких зумовлена передусім їх різноманітністю та системністю. Однією з таких технологій є квест.

У рамках проведення 9 тематичного тижня „Ігри” у Великоберезнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено квест для учнів трьох перших класів. Діти, граючись, навчалися. Кожен з педагогів створив атмосферу зацікавленості, пізнання, творчості на своїх станціях. На 6 станціях „Вітальна, Мовна, Математична, Відпочинок, „Театральна та Мистецька” першокласники вчилися співпрацювати, слухати думку іншого, висловлювати власну. Школярі досліджували мовлення: за допомогою кубика Б. Блума будували речення. Вони складали танграм і розфарбовували, опановуючи лічбу. Із захопленням учні брали участь у театралізації казки „Ріпка”. З натхненням виготовляли орігамі. День був сповнений різноманітними руханками та іграми, діти вивчили лічилки.

Завершився квест спортивною розвагою, у якій перемогла дружба.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Створюємо лепбуки

Як забавлялися мами, татусі, бабусі й дідусі, які іграшки були до епохи гаджетів, які є сучасні ігри, окрім комп’ютерних – усе це проблемні питання, тематичного тижня „Ігри”. Першокласники Великоберезнянської гімназії, Забрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Солянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Мирчанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Лютянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ознайомлювалися з темою, вивчаючи лічилки та забавлянки, виконуючи різноманітні інтерактивні вправи. Вони із задоволенням обирали ролі, гралися в українські народні ігри, представляли і розучували сучасні. Так школярі вчилися розуміти, що кожен вчинок має наслідки.

Учні з’ясували, чому корисно бавитися, працюючи над створенням лепбуків.

 

 

 

 

 

 

 

 


Квест "Ми - українці" у Волосянківській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Квест “Ми — українці” у Волосянківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено, щоб допомогти дітям усвідомити себе, свою родину, рідне село як частину Батьківщини, виховати повагу до культурних традицій і оберегів рідного краю.

Під час екскурсії у шкільний музей “Верховина”  першокласники ознайомилися з елементами побуту земляків.

 

 

 

             Тут учні досліджували орнаменти рушників,  притаманні нашому регіону та постаралися відтворити побачене. 

 

Школярі дійшли висновку, що мала Батьківщина – неповторна, а наша Україна - багатогранна, чудова!  Вона – рідна! 


Виховний захід з англійської мови "Halloween"  у 1-В класі Великоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

У сучасному світі різноманіття звичаїв і традицій, суджень і переконань важливою рисою особистості є толерантність, здатність до міжкультурної комунікації. Найкращий спосіб  цього досягнути – пізнавати через дію. Разом з батьками першокласники вирішили долучитись до культур інших країн, поринувши у свято перевтілення та веселощів! Метою цього заходу було познайомити учнів Нової української школи з традиціями святкування Гелловіну в англомовних країнах, виховати повагу до культури Великої Британії, розвинути творчий потенціал та критичне мислення. Школярики працювали  в командах, складаючи пазли з зображенням казкових героїв.  За методикою Total physical response (навчання через прямий досвід), використовуючи пантоміму, зображували те, про що говорили або чули. Вивчену лексику за допомогою флешкарток закріплювали у грі  на швидкість і уважність “Slap it!”. Працюючи у групах, учні фантазували та творили оригінальні поробки. А також дізналися багато цікавого про корисність дині та кажанів, співали пісні. Учні вчилися радіти успіхам інших, чемності і тактовності, а також ділитися думками і враженнями. 

Вивчення мови і традицій Великої Британії може бути легким і простим, захоплюючим і цікавим!

 

 

 

 

 

 


Пізнаємо таємниці осені

Краплинки роси, шелест листя, подих вітру –  це миті в природі. І надзвичайно важливо навчити бачити неповторність краси довкола себе, розуміти її чарівність, бути тут дбайливим господарем, а не бездіяльним гостем. Дуже важливо допомагати дітям пізнавати світ цілісно, з опорою на власні відчуття та емоції. Так вони зможуть в усій повноті й виразності сприймати об’єкти та явища навколишньої дійсності: відчуваючи — міркувати і діяти, споглядаючи — розуміти, милуватися і при цьому не завдавати довкіллю шкоди.

Саме з такою метою під час осінніх канікул  учителі організували для першокласників міні-мандрівки у своїй маленькій батьківщині. Під час прогулянок з пізнавальною метою діти побували біля річки та потічків, у садку, відвідали туристичні куточки краю. Вони досліджувати об’єкти та явища під різними кутами зору і за допомогою можливих засобів критично осмислювали здобуту інформацію: розповідали історії з життя, фантазували під оплески, складали правила поведінки в природі, малювали, працювали з природнім матеріалом. А ще гралися, відпочивали.

Звуки та барви осінньої природи, її таємниці вразили всіх!