Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

ІРЦ

 

Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад педагогічних працівників ІРЦ Великоберезнянської районної ради

 

 

 

 

Інклюзивно-ресурсний центр Великоберезнянської районної ради Закарпатської області (вул. Загородня, 70) оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

 • практичного психолога (з посадовим окладом згідно чинного законодавства);
 • вчителів – дефектологів (з посадовим окладом згідно чинного законодавства);

         Вимоги до кандидатів: вища педагогічна (психологічна освіта) ступеня магістра (спеціаліста).

Перелік документів, які необхідно подати для участі  в конкурсному відборі:

 • копію паспорта громадянина України;
 • письмову заяву про участь у конкурсі, до якої додається резюме у довільній формі;
 • копію трудової книжки;
 • копію (копії) документа (документів) про освіту із додатками, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня;
 • письмову згоду на збір та обробку персональних даних.

Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

Строк подання документів для участі в конкурсі становить 20 днів з дня опублікування  оголошення  07.10.2020 р. по 26.10.2020 р. у відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації  за адресою: смт Великий Березний, вул. Шевченка, 27  у робочі дні з 8.00 до 17.00  год.

Конкурс відбудеться 30 ;жовтня 2020 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Великоберезнянської районної ради за адресою:         вул. Загородня, 70, смт Великий Березний у два етапи:

 • іспит та визначення його результатів;
 • співбесіда та визначення її результатів.

            Додаткову інформацію щодо порядку проведення конкурсу, документів для участі в конкурсі можна отримати за телефоном: +38(050)1600608 – Мокрянин А.Є., e-mail: inkluzcentr.vber@gmail.com.

НАКАЗ від 07.10.2020 №173 "Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади педагогічного працівника Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради  Закарпатської області"


 Дорогі діти, шановні батьки та педагоги! Великоберезнянський ІРЦ продовжує роботу із застосуванням дистанційних технологій в умовах карантину.

Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо роботи інклюзивно-ресурсних центрів в умовах карантину. Наголошуємо, що проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб, проведення очних психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг під час карантину не здійснюється.

Надання методичної, консультативної допомоги та психолого-педагогічний супровід дітей, які отримують послуги у Великоберезнянському ІРЦ здійснюється шляхом використання дистанційних технологій. Консультування батьків та педагогів забезпечується фахівцями ІРЦ через індивідуальні консультації у телефонному режимі або за допомогою онлайн-ресурсів.

Для запису щодо проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб, ви можете скористатись сайтом https://ircenter.gov.ua  або звернутись за телефоном  +380 (50) 160 06 08  (Анжеліка Євгенівна).

Ваші запитання можете відправляти на нашу поштову скриньку - inkluzcentr.vber@gmail.com

Бережіть себе та своїх рідних!


Семінар-практикум для батьків «Батьки – ключові партнери в інклюзивному навчанні»

З метою надання практичних навичок та інформації щодо розвитку когнітивної сфери у дітей з особливими освітніми потребами, 6 березня 2020 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Великоберезнянської районної ради відбувся семінар-практикум для батьків на тему «Батьки – ключові партнери в інклюзивному навчанні».

Семінар-практикум підготували практичні психологи центру Українець О.В. та Плакош М.І. Заняття розпочалося із зустрічі, реєстрації та знайомства учасників. Директор центру оголосила тему та ознайомила присутніх з програмою проведення семінару.

Фахівці запропонували для розгляду такі ключові питання:

 • надання психолого-педагогічної та методичної допомоги батькам у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку дітей;
 • дотримання інтересів дитини;
 • командний підхід;
 • активна співпраця з батьками дитини;
 • залучення їх до корекції розвитку дитини.

Батьки на семінарі-практикумі змогли отримати відповіді на хвилюючі їх актуальні запитання, практичні навички для роботи з дітьми вдома, взяти участь у виконання вправ з розвитку уваги, уяви, пам’яті, мислення.

На завершення заняття батьки поділилися враженнями від семінару та отримали буклети «Як правильно спілкуватися з дитиною».

Фотозвіт


26 лютого 2020 року фахівці ІРЦ провели практикум на тему: ”Створення індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами в автоматизованій системі “ІРЦ”

На базі Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради Закарпатської області фахівці провели практикум для керівників закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти, асистентів вчителів та асистентів вихователів на тему: ”Створення індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами в автоматизованій системі “ІРЦ”.

Педагогів та керівників закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти ознайомлено з порталом автоматизованої системи “ІРЦ”, переглянуто навчальні відеоматеріали та запропоновано на практиці застосувати набуті знання.

На семінарі освітяни розглянули також такі важливі питання як портфоліо учня з особливими освітніми потребами; переведення учня на інклюзивну форму навчання та відповідальність батьків при відмові брати участь у забезпеченні освітнього процесу учня з особливими освітніми потребами.

Фотозвіт


 Завершився конкурс на зайняття посади практичного психолога в ІРЦ

Відповідно до Положення про проведення конкурсу на посади педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради Закарпатської області  31 січня 2020 року проведено конкурс на зайняття посади практичного психолога. За  результатами конкурсу визначено переможця.

 

Інформація про переможця конкурсу

 

Прізвище, ім’я та по батькові переможців

Назва посади

 

Загальна кількість балів

 

Результат конкурсу

ПЛАКОШ Мар'яна Іванівна

практичний психолог Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної державної адміністрації Закарпатської області

 

(переможець)

 

 

1

 

   


 Методична підтримка членів команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами

Робота з дітьми з особливими освітніми потребами – це  непроста та відповідальна робота. Директор інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради А.Мокрянин та методист методичного кабінету відділу освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації М.Плакош надали методичну допомогу закладам загальної середньої та дошкільної освіти з інклюзивним навчанням.

Зокрема, з цією метою, вони  відвідали 21 січні 2020 року Великоберезнянську ЗОШ І-ІІІ ступенів та заклади дошкільної освіти смт Великий Березний №1 та №2 23 січня 2020 року. Під час зустрічі директор центру Анжеліка Мокрянин звернула увагу присутніх членів команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами на організаційні моменти роботи центру, особливостях організації інклюзивного  навчання в закладах освіти, проведення оцінки розвитку та надання корекційно-розвиткових послуг, висвітлила питання формування індивідуальної програми розвитку (ІПР) в автоматизованій системі «ІРЦ» відповідно до вимог та викликів сучасності.Методист методичного кабінету Мар’яна Плакош надала рекомендації з питань оформлення документації адміністрації закладів з інклюзивним навчанням, асистентів учителів та асистентів вихователів, організації роботи команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, функціонування ресурсних кімнат в закладах.

Крім цього, директор центру А.Мокрянин та методист методкабінету М.Плакош дали кваліфіковані відповіді на питання педагогів та батьків.

  


 20 січня 2020 року у Чорноголівській ЗОШ І-ІІІ ступенів  проведено засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами 

Директор Великоберезнянського інклюзивно-ресурсного центру А.Мокрянин та методист районного методичного кабінету відділу освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації М. Плакош 20 січня 2020 року, за запитом директора Чорноголівської ЗОШ  І-ІІІ ступенів О. Лешко, провели консультування педагогів закладу з питань інклюзивної освіти та прийняли участь у засіданні команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами.

На засіданні були розглянуті такі питання : моніторинг стану розвитку учня та його навчальних досягнень, журнал спостережень асистента вчителя та педагогів за дитиною, звіт асистента вчителя А. Гойзан та труднощі, з якими зустрічається асистент в роботі з педагогами.

Директор центру наголосила на важливості проведення корекційно-розвиткових занять та їх особливостях, інформувала педагогів та адміністрацію закладу про роботу автоматизованої системи «ІРЦ», яку необхідно використовувати для створення індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами .

М. Плакош, методист районного методичного кабінету, ознайомилась із документацією, яку веде асистент вчителя  та навчального закладу по організації інклюзивного навчання учня 7 класу ; рекомендувала вести реєстр фахівців, які навчають та надають освітні послуги дитині з особливими освітніми потребами, спільно з  ІРЦ.

Педагоги отримали відповіді на питання, які були важливими для них, в організації навчального процесу дитини з ООП.     

     


  Під час методичної зустрічі психологів та соціальних педагогів  директор ІРЦ  ознайомила учасників з автоматизованою системою (АС) «ІРЦ»

На запрошення методиста методичного кабінету відділу освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації М. Плакош, директор Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради А. Мокрянин прийняла участь 10 січня 2020 року у методичному об’єднанні психологів району.

Мета зустрічі – ознайомлення психологів закладів загальної середньої освіти з автоматизованою системою (АС) «ІРЦ», Положенням  про систему автоматизованої роботи ІРЦ, затвердженого наказом  №1472 від 25.11.2019року, метою та завданнями даної системи. Фахівці центру працюють в АС, готуючи висновки ІРЦ про психолого-педагогічну  комплексну оцінку розвитку дитини, з вересня 2019 року.

         Анжеліка Євгенівна наголосила, що на порталі інклюзивної освіти заклади загальної середньої та дошкільної освіти можуть перевірити висновки, які принесли батьки, відмітити проведення корекційно-розвиткових занять з дитиною, вести повну базу даних дітей з особливими освітніми потребами, створювати різноманітні вибірки по існуючих даних.

         З допомогою АС «ІРЦ» педагоги ЗССО та ЗДО мають змогу в електронному варіанті скласти індивідуальну програму розвитку для  дитини з особливими освітніми потребами, використовуючи висновки, попередньо сформовані фахівцями інклюзивно-ресурсного центру.  Це полегшить їх роботу та заощадить час. Формування індивідуальної програми розвитку дитини в АС «ІРЦ» надасть можливість відслідковувати роботу з дитиною, налагодити взаємодію педагогів закладів освіти із спеціалістами центру для ефективнішої роботи з дитиною, тіснішої співпраці в команді психолого-педагогічного супроводу дитини.

         Автоматизована система «ІРЦ» забезпечує створення єдиного інформаційного  середовища у сфері інклюзивної освіти.


«Граючись – навчаємось» – ось один з найефективніших методів корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Під час гри діти отримують максимальну кількість корисних навичок. Про ефективність таких занять йшла мова 3 січня 2020 року у Великоберезнянському Інклюзивно-ресурсному центрі під час проведення майстер-класу для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами.

Важливим елементом у нашій роботі є співпраця спеціалістів та батьків, адже коли вдома батьки виконують рекомендації педагогів, спілкуються, розповідають, комунікують з своїми дітьми, то результат корекційної роботи дуже відчутний. Вступним словом до присутніх звернулася директор Інклюзивно-ресурсного центру  Мокрянин А.Є., яка розповіла про важливість взаємодії батьків та дітей з особливими освітніми потребами під час гри, ознайомила з діяльністю Інклюзивно-ресурсного центру.

У ході майстер-класу практичний психолог ІРЦ Українець О.В. продемонструвала різноманітні вправи, в яких було показано застосування дидактичних та ігрових матеріалів на заняттях з дітьми. Позитивна атмосфера налаштувала батьків на діалог і тісну співпрацю, під час якої вони ділилися своїм досвідом та враженнями, виконували певні практичні завдання педагога.

Савка О.Ю., вчитель-реабілітолог ІРЦ , представила батькам майстер-клас на тему: «Гімнастика  для мозку». З допомогою кінезіології («гімнастика мозку») процес навчання і виконання будь-якого виду діяльності стає ефективнішим. Кінезіологія — це наука про розвиток розумових здібностей і фізичного здоров’я через певні рухові вправи. Завдяки «гімнастиці мозку» організм координує роботу правої та лівої півкуль, розвиває взаємодію тіла й інтелекту, знімає емоційне та фізичне напруження, покращує зорово-моторну координацію, формує просторове орієнтування, стимулює інтелектуальний розвиток, тощо. Батьки з натхненням виконували кінезіологічні вправи та ділились власними досягненнями у вихованні дітей.

  


 Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад педагогічних працівників ІРЦ Великоберезнянської районної ради

Інклюзивно-ресурсний центр Великоберезнянської районної ради Закарпатської області (вул. Загородня, 70) оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

 

 

 • практичного психолога (з посадовим окладом згідно чинного законодавства);
 • вчителів – дефектологів (з посадовим окладом згідно чинного законодавства);

         Вимоги до кандидатів: вища педагогічна (психологічна освіта) ступеня магістра (спеціаліста).

Перелік документів, які необхідно подати для участі  в конкурсному відборі:

 • копію паспорта громадянина України;
 • письмову заяву про участь у конкурсі, до якої додається резюме у довільній формі;
 • копію трудової книжки;
 • копію (копії) документа (документів) про освіту із додатками, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня;
 • письмову згоду на збір та обробку персональних даних.

Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

Строк подання документів для участі в конкурсі становить 20 днів з дня опублікування  оголошення  02.01.2020 р. по 30.01.2020 р. у відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації  за адресою: смт Великий Березний, вул. Шевченка, 27  у робочі дні з 8.00 до 17.00  год.

Конкурс відбудеться 31 січня 2020 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Великоберезнянської районної ради за адресою:             вул. Загородня, 70, смт Великий Березний у два етапи:

 • іспит та визначення його результатів;
 • співбесіда та визначення її результатів.

            Додаткову інформацію щодо порядку проведення конкурсу, документів для участі в конкурсі можна отримати за телефоном: +38(050)1600608 – Мокрянин А.Є., e-mail: inkluzcentr.vber@gmail.com.

НАКАЗ від 02.01.2020 №1 "Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади педагогічного працівника Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради  Закарпатської області"


Фахівці центру спільно з учнями виготовляли новорічні прикраси

Настав грудень, а разом з ним прийшла пора новорічних свят. Саме час приготуватися до найчарівніших, казкових і сімейних свят в році. І так хочеться наблизити диво, стати його частиною... І що ж може прикрасити очікування свят? Звичайно ж, створення красивих дрібниць для свята, іграшок, прикрас, поробок і сувенірів на новорічну тематику.

Саме тому у Великоберезнянському Інклюзивно-ресурсному центрі вже стало традицією проведення цікавих майстер-класів для дітей з особливими освітніми потребами. Фахівці центру спільно з учнями виготовляли новорічні прикраси, а саме створювали аплікації, новорічні аксесуари та символ Нового 2020 року. В роботі були використані технології виготовлення виробів з використанням ватних дисків, блискучого паперу - фоамірану, макаронів та інших матеріалів. Під час проведення майстер-класу в центрі панувала творча атмосфера, гарний настрій, посмішки дітей. Вони із задоволенням долучалися до творчого процесу, натхненно працювали, проявляли власну фантазію та долучилися до підготовки виставки для батьків з новорічними прикрасами.

Фотозвіт


Ми різні, але ми рівні!

Вчитель-реабілітолог Великоберезнянського Інклюзивно-ресурсного центру Савка О.Ю. провела урок толерантності для учнів 6-А та 6-Б класів Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю, який щорічно відзначається 3 грудня.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Головною метою заняття було ознайомити дітей з міжнародними стандартами прав людини, Конвенції прав дитини; усвідомити життєві проблеми людей, які потребують особливої уваги; формувати в учнів почуття милосердя, турботи та солідарності з дітьми з обмеженими можливостями; виховання толерантного ставлення, підтримки, співчуття до людей з інвалідністю.

Під час уроку відбувся показ та обговорення відеоматеріалів із людьми з обмеженими можливостями та їх неоціненними талантами. Розмірковування учнів щодо правил і дій «Якщо поруч дитина/людина з інвалідністю». Учні з великим ентузіазмом та натхненням брали активну участь у обговоренні та висвітленні своїх власних думок щодо проведеного уроку толерантності.

Фотозвіт


У Великоберезнянському Інклюзивно-ресурсному центрі 3 грудня 2019 року відбулася година спілкування з дітьми з особливими освітніми потребами  «Усі ми різні, але всі рівні», присвячена Міжнародному Дню осіб з інвалідністю.

До цього заходу долучилися адміністрація Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, асистенти вчителів, фахівці центру та батьки .

До присутніх звернулася заступник директора школи Гулай Я.І., яка розповіла про виникнення Міжнародного Дня осіб з інвалідністю. Дітям продемонстрували цікавий та змістовний фільм про відомих людей світу, які досягли великих успіхів у житті, але попри все були не такими як всі, а особами з інвалідністю.

Вчитель-реабілітолог, Савка О.Ю., залучила учнів до музичної фізкультхвилинки- руханки, продемонструвала та спонукала всіх спробувати виконати деякі непрості кінезіологічні вправи, як для дітей, так і для дорослих.

Наші вихованці також з великим інтересом переглянули та обговорили мультфільм про їжачка, який асоціюється з дітьми з особливим освітніми  потребами.

Учні Великобезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів підготували для наших дітей подарунки та солодке частування. Мета такої благодійної акції в  навчальному закладі – вчити дітей співчувати іншим, бути толерантнішими, добрішими та творити навколо себе кращий світ.

  


Відбувся круглий стіл за участю фахівців ІРЦ та корекційних педагогів закладів освіти

Інклюзивна освіта передбачає створення рівних умов для навчання і соціалізації кожної дитини, проте організація такої роботи вимагає від педагога ґрунтовних теоретичних знань і володіння дієвими практичними прийомами.

Саме для того, щоб допомогти всім, хто працює з дітьми з особливими освітніми потребами був проведений круглий стіл з асистентами-вчителів, асистентами-вихователів та корекційними педагогами. До засідання долучилися фахівці ІРЦ та методист методичного кабінету відділу освіти.

В першій частині круглого столу обговорювалися питання:

 • надання корекційно-розвиткових послуг,
 • нормативно-правова база організації інклюзивного навчання;
 • завдання асистента вчителя в інклюзивному класі,
 • функції учасників психолого-педагогічної команди індивідуального супроводу,
 • проблеми в проведенні корекційно-розвиткових занять корекційними педагогами,
 • роль інклюзивно-ресурсного центру в наданні психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами за місцем проживання тощо.

Змістовною та насиченою була друга частина засідання, під час якої учасники обмінювалися досвідом з проведення корекційно-розвиткових занять та використання дидактичних інклюзивних матеріалів.

Майстер-клас провели логопед Мокрянин А.М., фахівці ІРЦ психологи Українець О. В. та Чех Л.Ю., вчитель лікувальної фізкультури Савка О.Ю., психолог та асистент Великоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів провели заняття із корекції розвитку та розвитку мовлення.

Важливо зазначити, що всі учасники семінару мали можливість не тільки відкрито поспілкуватися, але й обговорити проблемні моменти роботи, отримати кваліфіковану методичну допомогу.

  


Свято осені в Інклюзивно-ресурсному центрі

Осінь — яскрава та сонячна пора, часто її називають золотою. Листя на деревах із зеленого перефарбовується в різні відтінки кольорової гами. Жовта охра, червона мідь, зеленувата латунь, коричнева бронза, блідо-жовте і оранжево-жовте золото — всі ці кольори, насамперед, нагадують нам про осінь.

Хорошою традицією у Великоберезнянському інклюзивно-ресурсному центрі стало виготовлення виробів з природних матеріалів, присвячених святу Осені. Наші вихованці разом з фахівцями центру підготували різноманітні вироби, створювали аплікації з круп та насіння, композиції з овочів, квітів, осіннього листя. За допомогою майстер-класу навчились малювати гуашшю за допомогою ватних паличок. В процесі цієї творчості дитина пізнає нові можливості навколишнього світу. Чим більше вихованці "працюють" пальчиками — мнуть, гладять, перебирають, складають, ріжуть, — тим більше розвивається їхня сенсорика. Дитина, займаючись аплікацією, задіює всі свої сенсорні можливості: розрізняє кольори і відтінки паперу для творчості, відчуває різноманітність матеріалів. Кожен учень мав можливість відкрити свої таланти і втілити неперевершену фантазію, проявити оригінальність, естетику та втілити творчий задум. 

Фотозвіт


Корекційно-розвиткові послуги фахівців ІРЦ

Інклюзивне навчання є одним із основних напрямів реформування системи освіти в багатьох країнах світу, мета якого – реалізація права на освіту осіб з основними освітніми потребами без дискримінації. Інклюзивна освіта має  пріоритетне значення для забезпечення якісної освіти усіх дітей у тому числі дітей з особливими освітніми потребами. Соціалізація дітей з ООП – надважливе завдання, яке потребує вирішення вже в дуже малому віці.  З початком нового навчального 2019-2020 року продовжилася співпраця Великоберезнянського інклюзивно-ресурсного центру із закладами дошкільної освіти Великого Березного. На базі ЗДО «Берізка» та «Веснянка» надаються послуги дітям з особливими освітніми потребами фахівцями центру. За кожним закладом дошкільної освіти закріплені психологи ІРЦ – Чех Л.Ю. та Українець О.В. та вчитель-реабілітолог – Савка О.Ю.

Психологічна підтримка – один з найважливіших факторів у роботі з дітьми. Практичні психологи проводять корекційно-розвиткові заняття. Мета цих занять: розвиток пізнавальних процесів; формування комунікативних навичок і умінь; виховання моральних якостей. Практичний психолог зосереджує свою роботу на позитивних сторонах особистості дитини, дозволяє їм підвищити самооцінку, повірити в себе, уникнути помилок і невдач.

Заняття вчителя-реабілітолога передбачають застосування з лікувальною і профілактичною метою фізичних вправ і природних факторів у комплексному процесі формування, відновлення здоров'я, фізичного стану та працездатності  дітей з особливими потребами.

Корекційно-розвиткові послуги фахівців ІРЦ спрямовані на соціалізацію дітей з ООП, розвиток їх самостійності та відповідних компетенцій.

  


Вихованці Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради 27 вересня 2019 року відвідали Великоберезнянський Центр позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом

Тут проходив день відкритих дверей «Раді вас вітати». На дітей чекали цікаві та різноманітні майстер-класи з образотворчого, хореографічного, фольклорного, декоративно-ужиточного мистецтва.

Методист ЦПР, Панько В. М., провела майстер-клас з ліпки з пластиліну. Малеча мала змогу долучитися до виготовлення осінніх яблучок різних кольорів та розмірів, з дрібними деталями, розвинути дрібну моторику рук та творчу уяву.

Великий інтерес діти проявили до майстер-класів з гри у шахи, виготовлення писанок-зернівок, моделювання одягу. Наші учні, батьки та педагоги мали змогу розглянути виставку робіт вихованців ЦПР, зробити гарні фото на пам'ять біля фотозони.

На цьому святі панували позитивні емоції, гарний настрій та прекрасні враження від побаченого. Вихованці та педагоги ІРЦ  висловлюють щиру подяку викладачам та директору ЦПР за запрошення на свято, за отриманий позитив та сподіваються на продовження співпраці у цьому напрямку, яка була започаткована ще у минулому навчальному році.

Фотозвіт


Майстер-клас з питань виправлення та формування правильної артикуляції основних звуків вчителя-логопеда на базі ДНЗ с. Луг

Нині в системі освіти важливим складником співпраці  вчителя-логопеда, батьків, педагогів залишається активне спілкування, привернення їх уваги до актуальних проблем мовленнєвого розвитку дитини, оперативне інформування, консультування, і, що важливо, - отримання зворотного зв’язку.

Досвід показує на  дієвості таких форм взаємодії з батьками та педагогами, які спонукають до відкритого діалогу, конструктивної бесіди, заснованої на «зворотній співпраці».  Директор інклюзивно-ресурсного центру, Мокрянин А.Є., в рамках виїзних консультацій, 10 вересня 2019 року за запитом завідувача ДНЗ с. Луг та батьків, оглянула дітей шестирічного віку з метою виявлення вихованців-дошкільнят з вадами мовлення. Адже, мовлення – це джерело знань про довкілля, засіб спілкування та взаєморозуміння. У дошкільному віці настає період активного опанування мовлення, і мета освітян – допомогти малюкам якомога краще справитися із цим завданням. Мокрянин А.Є. надала консультації директору ДНЗ с. Луг, Мушак Д.І., та вихователю, Турдай Ю.С.  з багатьох важливих питань формування мовлення у дошкільнят та провела майстер-клас з питань виправлення та формування правильної артикуляції основних звуків. Було акцентовано увагу педагогів на цьому, що саме прагнення малюка говорити, спілкуватися – головна запорука гарного розвитку зв’язного мовлення.

   


 Завершився конкурс на зайняття посади практичного психолога в ІРЦ

Відповідно до Положення про проведення конкурсу на посади педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради Закарпатської області  24 травня 2019 року проведено конкурс на зайняття посади практичного психолога. За  результатами конкурсу визначено переможця.

 

 Інформація про переможця конкурсу

 

Прізвище, ім’я та по батькові переможців

Назва посади

Загальна кількість балів

 

Результат конкурсу

УКРАЇНЕЦЬ Оксана Василівна

практичний психолог Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної державної адміністрації Закарпатської області

 

(переможець)

 

 

1

 

   


Семінар-практикум «Інклюзія в освітньому просторі: теоретичні та практичні аспекти»

16 травня 2019 року в Інклюзивно-ресурсному центрі відбувся семінар-практикум для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами на тему: “Інклюзія в освітньому просторі: теоретичні та практичні аспекти”. Цей захід був присвячений Дню Матері та Дню Сім’ї, які відзначали цього тижня.

Директор центру, Мокрянин А.Є. виступила перед батьками із презентацією, в якій було висвітлено принципи діяльності Інклюзивно-ресурсного центру, напрями проведення комплексних оцінок. Учасників семінару ознайомлено з нормативно-правовою базою для організації навчання та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми послугами, звернено увагу на функції кожного учасника, в тому числі і батьків, команди психолого-педагогічного супроводу дитини. Для батьків фахівці центру розробили дорожню карту з покроковими рекомендаціями, як подати документи на інклюзивне навчання, на що мають право батьки, які документи необхідні для комплексної оцінки пізнавальної діяльності дитини.

Практичний психолог центру, Чех Л.Ю., продемонструвала батькам окремі вправи, які можна виконувати спільно з дітьми, для покращення концентрації уваги, зосередженості, налагодження контакту з дитиною та залучення їх до спільного виконання. Педагог підготувала пам’ятки з порадами психолога для батьків.

Учасники семінару переглянули цікаві відеоролики про роль піскотерапії в розвитку дитини.

Практичним психологом Інклюзивно-ресурсним центром проведено коротке анкетування з батьками дітей, які навчаються в класах загальноосвітніх навчальних закладів та групах дошкільних навчальних закладів, де запроваджено інклюзивне навчання. Під час обговорення питань анкети мами обмінювалися думками про користь корекційно-розвиткових занять, роль асистента вчителя в класі та інше.

Вчитель-реабілітолог, Савка О.Ю. надала батькам практичні рекомендації щодо збереження правильної постави дітей під час навчальної діяльності, роботи за комп’ютером. Всю інформацію вони отримали в змістовних буклетах.

Фахівцями центру підготовлено для наших мам цікавий фотоколаж, під прекрасну пісню про маму, який став своєрідним звітом педагогів центру про роботу з дітками, батьками, педагогами, за пророблений 2018-2019 н.р.

Семінар-практикум закінчився брейк-кавою, під час якого наші мами були нагороджені “солодкими медалями” за свою кропітку та важку роботу, які нам презентувала чудова мама, підприємець, прекрасний кондитер, Репарюк Галина.

  

  


Заняття на тему «День пам’яті та надії» у Великоберезнянському інклюзивно-ресурсному центрі

7 травня 2019 році у Великоберезнянському інклюзивно-ресурсному центрі проведено тематичне заняття для дітей з особливими освітніми потребами «День пам’яті та надії», присвячене  Дню пам’яті та примирення.

Фахівці центру підготували для вихованців змістовну бесіду про  героїчну боротьбу нашого народу у Другій світовій війні. Учні переглянули відеоролики про криваві події Другої світової війни та після побаченого активно висловлювали власні думки про війну та значення миру.

Метою проведення заняття стало виховування у дітей почуття поваги до учасників війни та поглиблення знань про символи Дня пам’яті та примирення, якими є квітка маку та голуб миру. Ця квітка уособлює кривавий слід від кулі, а голуб є символом миру, прагненням до свободи, радості, чистоти. У зв’язку з трагічними подіями останніх років, ми трактуємо мак і як символ пам’яті загиблих у війні на Сході нашої країни.

Вчитель центру позашкільної роботи, Панько В. згідно з циклом занять для дітей з особливими освітніми потребами «Творчі діти», провела майстер-клас по виготовленню символів Дня пам’яті та примирення – червоного маку та голубу миру. Діти з цікавістю спостерігали за вчителем, яка показала етапи роботи виготовлення квітки маку, а пізніше, під її керівництвом, вихованці долучилися до творчого процесу. Учні працювали із великим задоволення під супровід тематичних пісень. Після виготовлення символу пам’яті, приступили до розфарбовування голуба – символа миру.

Захід пройшов в теплій та дружній атмосфері. Учні були задоволені результатом виконаної роботи. Вони  з великим задоволенням позували перед об’єктивом фотоапарату з власними роботами.

  


Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад педагогічних працівників ІРЦ Великоберезнянської районної ради (наказ відділу освіти райдержадміністрації 24.04.2019 №112)

Інклюзивно-ресурсний центр Великоберезнянської районної ради Закарпатської області (вул. Загородня, 70) оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

 

 

 • практичного психолога (з посадовим окладом згідно чинного законодавства);
 • вчителів – дефектологів (з посадовим окладом згідно чинного законодавства);

         Вимоги до кандидатів: вища педагогічна (психологічна освіта) ступеня магістра (спеціаліста).

Перелік документів, які необхідно подати для участі  в конкурсному відборі:

 • копію паспорта громадянина України;
 • письмову заяву про участь у конкурсі, до якої додається резюме у довільній формі;
 • копію трудової книжки;
 • копію (копії) документа (документів) про освіту із додатками, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня;
 • письмову згоду на збір та обробку персональних даних.

Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

Строк подання документів для участі в конкурсі становить 20 днів з дня опублікування  оголошення  25.04.2019 р. по 14.05.2019 р. у відділу освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації  за адресою: смт Великий Березний, вул. Шевченка, 27  у робочі дні з 8.00 до 17.00  год.

Конкурс відбудеться 27 травня 2019 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Великоберезнянської районної ради за адресою: смт Великий Березний, вул. Загородня, 70 у два етапи:

 • іспит та визначення його результатів;
 • співбесіда та визначення її результатів.

Додаткову інформацію щодо порядку проведення конкурсу, документів для участі в конкурсі можна отримати за телефоном: +38(050)1600608 – Мокрянин А.Є., e-mail: inkluzcentr.vber@gmail.com.

НАКАЗ від 24.04.2019 №112 "Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад педагогічних працівників Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради  Закарпатської області"


Пасхальні сувеніри руками вихованців ІРЦ

Пасха — найсвітліше свято в житті християн. На столі з’являються фарбовані яйця, паска та інші символи, без яких ми вже не можемо уявити Світле Христове Воскресіння.

У цього свята є безліч символів. Деякі з них — суто християнські, інші ж з’явилися в результаті єднання християнської культури і язичницьких обрядів стародавніх слов’ян.

Яйце здавна вважається символом життя і родючості. А справжнім витвором мистецтва вважаються писанки — яйця, вручну прикрашені всілякими візерунками, саме тому продовженням циклу серії занять «Творча майстерня» для дітей з особливими освітніми потребами, є виготовлення  вихованцями інклюзивно-ресурсного центру аплікації з паперу, фетру, ліплення та розфарбовування шаблонів із великодніми символами. Розфарбовування писанок викликало у дітей жвавий інтерес та емоції радості. Діти працювали під керівництвом фахівців центру, які розповіли їм про історію виникнення свята Великодня та пасхальних символів (крашанок, писанок, великодніх зайців), використовуючи фломастери, кольорові олівці за допомогою яких, змогли творчо відобразити своє індивідуальне бачення великодніх символів.

   


6 квітня 2019 року на території Великоберезнянського інклюзивно-ресурсного центру  відбувся День благоустрою

У рамках акції «Закарпаттю – чисте довкілля» 6 квітня 2019 року на території Великоберезнянського інклюзивно-ресурсного центру  відбувся День благоустрою, з метою забезпечення утримання прилеглої території у належному стані,  її санітарного очищення,  створення  умов, сприятливих  для
життєдіяльності  населення. Відтак, фахівці центру бадьорі та усміхнені, працювали з великим ентузіазмом. Прибирали подвір’я центру, упорядковували робочі місця. Результатом їх спільних зусиль стала чиста, причепурена територія та робочі кабінети фахівців інклюзивно-ресурсного центру!

  


Семінар-тренінг для батьків «Будуємо щасливу сім’ю»

Серед різних соціальних факторів, що впливають на становлення особистості, одним з найважливіших є сім'я. Традиційно, родина - головний інститут виховання та соціальної поведінки дитини. Те, що людина набуває в сім'ї, вона зберігає протягом усього подальшого життя. У сім'ї закладаються основи особистості.

Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей від покоління до покоління. У житті кожної людини батьки відіграють велику і відповідальну роль. Вони дають дитині нові зразки поведінки, з їх допомогою вона пізнає навколишній світ та наслідує їх у всіх своїх діях.

У рамках благодійної акції «Серце до серця», 26 березня на базі Великоберезнянського ІРЦ проходив семінар-тренінг для батьків на тему: «Будуємо щасливу сім’ю», який провела  практичний психолог Чех Л.Ю. Про благодійну акцію «Серце до серця» детально розповіла директор центру Мокрянин А.Є. і тим самим розпочала тренінг. Практичний психолог, Чех Л.Ю., продемонструвала батькам процес побудови хороших взаємин у сім’ї в порівнянні з процесом будівництва будинку, адже «сім’я – це будинок, який постійно вимагає утримання в належному стані, а конкретніше – спільного обговорення багатьох питань, важливих для його жителів».  Під час заняття батьки виконували різні вправи та завдання, релаксували під чудову музику та обговорювали важливі для них питання. Щаслива сім'я є тим теплим місцем, де завжди можна знайти затишок і спокій, любов і розуміння, куди дитині завжди хочеться повертатися і на яке завжди можна розраховувати.... Таким логічним міркуванням завершилось тренінгове заняття для батьків у Великоберезнянському інклюзивно-ресурсному центрі.

Директор центру, Мокрянин А.Є., розповіла батькам про негативний  вплив  ґаджетів на здоров’я та шкідливий вплив на розвиток дитини. Вчитель-реабілітолог, Савка О.Ю., ознайомила та надала практичні рекомендації батькам на тему: «Дрібна моторика як засіб для розвитку інтелекту, мовлення, уваги, логічного мислення».

Сім’я, як основний елемент суспільства, була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Підвищення виховного потенціалу сім’ї, педагогічної культури батьків можливе за умови позитивно спрямованої взаємодії родини та інклюзивно-ресурсного центру. Така взаємодія припускає рівноправні позиції педагогів і батьків у вихованні, розвитку особистості дитини.

Тільки спільними зусиллями, доповнюючи та підтримуючи одне одного, родина та педагоги можуть досягти бажаних результатів, адже вони поєднані однією метою - повноцінним і гармонійним розвитком дитини.

      


Весна-краса завітала до ІРЦ...

В Інклюзивно-ресурсному центрі сьогодні, 07 березня, свято. До нас завітала  в гості майстриня, керівник гуртків ЦПР, Панько В.М., яка продовжила заняття «Творчої майстерні», де презентувала та виготовляла з вихованцями Центру щось особливе – листівку-привітання  для наших найрідніших, для наших мам.

Заняття розпочала вчитель-реабілітолог, Савка О.Ю., з роликом про виникнення свята – Дня жінок. Логопед відділу освіти Мокрянин А.М. провела з дітьми пальчикову гімнастику. Згодом розпочалось справжнє чудове дійство, яке діти очікували з великим нетерпінням. Під керівництвом Панько В.М. та педагогів Інклюзивно-ресурсного центру наші учні почали виготовляти свої шедеври для матусь. На занятті панувала доброзичлива атмосфера. Діти з великим задоволенням виконували всі завдання, інструкції зі створення своєї привітальної листівки.

Вихованці Центру працювали з натхненням, спілкувались невимушено між собою та з педагогами, були в захваті від своїх робіт, адже вони привітають своїх мам із святом!

Під час заняття діти повторювали кольори, геометричні форми, рахували їх кількість, вчились працювати з ножицями, клеєм, розвивали свій кругозір.

Вважаємо, що мету, яку ми ставили перед заняттям виконано.

  


12 лютого 2019 року, знову цікаве заняття із серії «майстер-класів» для вихованців ІРЦ 

У інклюзивно-ресурсному центрі сьогодні, 12 лютого 2019 року, знову цікаве заняття із серії «майстер-класів» для наших діток. В учнів задоволені та щасливі обличчя. Панує позитивний настрій. Всі в очікуванні чогось цікавого та прекрасного.

Фахівці центру виготовляють разом з вихованцями листівки-валентинки з привітаннями для найрідніших. На початку заняття діти переглянули відеоролик з історії виникнення свята святого Валентина. Малеча із великим задоволенням виконувала пальчикову гімнастику під перегляд цікавого мультфільму та веселу фізкультхвилинку під ритмічний музичний супровід.

Під час творчого процесу учні охоче та з цікавістю працювали з ножицями та клеєм,  уточнювали та називали кольори, використовуючи кольоровий папір та кольорові олівці, підписували валентинки.

Педагоги акцентували увагу на дотриманні правил техніки безпеки під час роботи з гострими предметами та клеєм, заохочували дітей до акуратного оформлення листівки для найрідніших.

Заняття закінчилося виставкою робіт наших творчих вихованців.

Для нас, педагогів центру, є найбільшою насолодою від очікуваних результатів заняття - це щасливі дитячі очі та їх радісні усмішки.


 Інтегроване заняття з розвитку мовлення, корекції розвитку та лікувальної фізкультури для дітей з особливими освітніми потребами

Сьогодні, 31 січня 2019 року, в Інклюзивно-ресурсному центрі гамірно та весело. У дітей гарний та позитивний настрій, адже логопеди, практичний психолог, вчитель-реабілітолог, підготували для них інтегроване заняття з  розвитку мовлення, корекції розвитку та лікувальної фізкультури.

Педагоги поставили перед собою досягнення корекційної мети. Логопед відділу освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації А.М. Мокрянин проводила цікаві вправи із застосуванням нетрадиційних форм роботи таких як: манкотерапія, казкотерапія, а також викладання пластилінових кульок на малюнку), спрямованих на формування графомоторних навичок, розвиток дрібної моторики рук, покращення зорово-моторної координації, зорової пам’яті, просторового сприйняття, збагачення словникового запасу дитини.

З цікавістю діти прослухали казку про веселий Язичок, яку розповіла логопед ІРЦ Мокрянин А.Є. та виконували різні артикуляційні вправи.

Практичний психолог Чех Л.Ю. запропонувала вправи в ігровій формі, спрямовані на соціалізацію дітей з особливими освітніми потребами.Савка О.Ю., вчитель-реабілітолог, використала у своїй роботі з дітьми казкотерапію, запропонувала дітям мультфільм про здоровий спосіб життя та веселу руханку «Маша і ведмідь», під яку діти з великим задоволенням повторювали рухи за казковими героями.

Нетрадиційні форми та методи роботи сприяють ефективному вихованню та розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

 

    

  


Індивідуалізація навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами

Фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру на базі Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, 29 січня 2019 року, проведено семінар-практикум «Індивідуалізація навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами» для педагогів-членів команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами та батьків.

Основним напрямом роботи семінару було визначення конкретних навчальних стратегій  і підходів до навчання та розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Директор центру Мокрянин А.Є. закцентувала увагу учасників семінару-практикуму на розумінні таких термінів, як: індивідуалізація навчання, адаптація, модифікація, моніторинг та реалізація навчальних цілей. Присутнім було запропоновано проаналізувати відмінності адаптацій та модифікацій навчальної діяльності.

Практичний психолог ІРЦ Чех Л.Є. надала методичні рекомендації педагогам для роботи з батьками дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання та презентувала батькам буклети з рекомендаціями для них.

Савка О.Ю., вчитель-реабілітолог  центру, звернула увагу на дрібну моторику як важливий засіб для розвитку інтелекту мовлення, уваги, логіки та мислення. Вчителям та батькам були запропоновані практичні вправи та завдання для розвитку дрібної моторики кистей та пальчиків рук, які вони можуть використовувати у заняттях з дітьми.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Варга О.В., як голова команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, проаналізувала виконання індивідуальної програми розвитку дітей, звернула увагу на динаміку розвитку дітей з ООП за І семестр. Педагоги обмінялися результатами спостережень та інформацією про труднощі з якими стикалися учні, їх сильними сторонами.

Вчитель образотворчого мистецтва Ігнатова М.П. звернула увагу присутніх на доцільність використання нетрадиційних технік та методів роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Батьки учнів взяли активну участь в обговоренні зазначених питань, висловили власні побажання та надали дієві пропозиції щодо виховання та навчання дітей в умовах інклюзії.

  


Просвітницький тренінг  для батьків

В Інклюзивно-ресурсному центрі, 23 січня 2019 року, відбулося тренінгове заняття для батьків, яке презентувала практичний психолог центру Чех Л.Ю. Зі вступним словом до присутніх звернулася директор центру Мокрянин А.Є., яка розповіла про завдання ІРЦ, основним серед яких є співпраця та просвітницька робота з батьками.

Метою тренінгу стало сприяти становленню батьківської компетентності, шляхом усвідомлення і осмислення механізмів діалогічного спілкування та формування вмінь й навичок конструктивної взаємодії з дітьми у сім’ї.

Під час заняття батькам було запропоновано цікаві завдання для роздумів, релаксу та обміну досвідом спілкування зі своїми дітьми, міні-лекцію про стилі виховання дітей.

Після тренінгу, який пройшов дуже жваво та емоційно, батьки мали змогу за чашечкою запашної кави поспілкуватися з фахівцями центру, поділитися враженнями про проведене заняття та обмінятися думками про способи виховання та впливу на своїх дітей. В кінці тренінгу практичний психолог роздала буклети з порадами батькам щодо виховання дітей з особливими освітніми потребами.

Мами прийшли до висновку, що такі зустрічі в тісному крузі є ефективними та необхідними в майбутньому.

   


Започатковано цикл занять для дітей з особливими освітніми потребами

У Великоберезнянському інклюзивно-ресурсному центрі 3 грудня 2018 року було започатковано цикл занять для дітей з особливими освітніми потребами «Творчі діти», початок яких присвятили Міжнародному дню людей з інвалідністю. 

Учні мали можливість  завітати до творчої майстерні Вікторії Панько, методиста Великоберезнянського районного  центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом та із задоволенням  поліпити за допомогою  солоного тіста «Чарівну квіточку». На занятті головною метою викладача було сформувати в учасників художньо-естетичне ставлення до дійсності, розвиток дрібної  моторики рук, творчих здібностей, уяви та виховання любові до мистецтва.

Цікавинкою став організанований практичним психологом центру  Чех Л.Ю. та вчителем-реабілітологом Савкою О.Ю. перегляд  казки-мультфільма  «Про добро» із проблемними завданнями та подальшою  бесідою про людей з особливими потребами, під час яких дітки мали можливість відкрито поспікуватися у вузькому колі, поділитися власними спостереженнями та провести гарно час.

   


Міжнародний день толерантності

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. На сьогоднішній день людей з особливими потребами нараховується близько 3 мільйонів на 46 млн. населення. В нашій державі цей факт призводить до виникнення низки проблем, пов'язаних із їхньою соціалізацією.

Наприклад, ми часто стикаємося з тим, що люди з обмеженими можливостями не беруть участі в звичних нам справах, не працюють поруч з нами, не вчаться. Але це відбувається не через їхню нездатність це робити. Найчастіше - це наслідок недостатньої підготовленості середовища і оточення. Людям з особливими потребами необхідна наша підтримка і допомога саме в усуненні "бар'єрів", але в жодному разі не жалість або поблажливість.

Що ж означає слово "толерантність"? Толерантність – це повага, здатність без агресії сприймати думки, поведінку, спосіб життя іншої людини, якщо вони відрізняються від наших. Передусім, толерантність – це доброзичливе й поблажливе ставлення до чогось або когось. Але толерантна людина не повинна бути поблажливою до всього, наприклад, до порушення прав людини чи маніпуляцій і спекуляцій  того, що порушує загальнолюдську мораль. Отже, бути толерантною людиною означає поважати людей. Наскільки ми поважаємо певну людину  свідчить наше вміння ввічливо спілкуватися. До цієї події, Міжнародного дня толерантності, фахівці інклюзивно-ресурсного центру підготували заняття на тему: «Урок толерантності з елементами тренінгу», який провели з учнями 3-Г класу  Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступеню. Практичний психолог, Чех Л.Ю., провела тренінг з дітьми.  Вчитель-реабілітолог, Савка О.Ю., підготувала перегляд мультфільму «Соловейко з одним крилом», в якому проведена асоціація з сім’ями,  в яких виховуються діти з особливими потребами, проте непросте випробування справжньою любов’ю, через яке проходять вони, а водночас і всі ми. Директор ІРЦ,  Мокрянин А.Є., розповіла про толерантне ставлення до дітей з особливими освітніми потребами.

   

   


Започатковано серію старт-апів для закладів дошкільної освіти

Одним з основних пріоритетів розвитку сучасної освіти є забезпечення рівних прав на освіту для усіх дітей, у тому числі для дітей з особливими освітніми потребами, дітей з інвалідністю, дітей з інших соціально вразливих груп.

Реформування освіти в напрямі інклюзії підтверджується численними змінами в законодавстві України, практичною діяльністю закладів загальної середньої освіти та узгоджується з основними міжнародними документами у сфері забезпечення прав дітей, зокрема зі статтею 24 «Освіта» Конвенції ООН «Про права осіб з інвалідністю». Зміни в законодавчих і нормативно-правових документах про розвиток інклюзивної освіти викликають чималу кількість запитань про їх запровадження в більшості учасників освітнього процесу – керівників навчальних закладів, педагогів, батьків тощо.

Для України інклюзивна освіта – досі педагогічна інновація. До неї, здебільшого, не готові ні адміністрація закладу дошкільної освіти, ні педагоги. До того ж у дошкільному закладі необхідно створювати середовище, адаптоване до потреб дітей з особливими освітніми потребами, добирати спеціально фахівців, зокрема, асистента вихователя, розробляти індивідуальні програми розвитку, проводити заходи, що виключають стихійну інтеграцію «особливих» дітей.

Дітям з особливими освітніми потребами дошкільного віку гарантоване законом право здобувати освіту в інклюзивних групах дошкільних навчальних закладів за місцем проживання.

Інклюзивні групи можуть створюватися у дошкільних навчальних закладах України, незалежно від підпорядкування та форми власності, для забезпечення умов дітям з особливими освітніми потребами, у тому числі дітям з інвалідністю, для розвитку та навчання спільно зі своїми однолітками.    Головна мета створення інклюзивних груп – задоволення соціальних та освітніх потреб, організація корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю.

З метою вдосконалення  впровадження інклюзивна освіти 7 та 9 листопада 2018 року в закладах дошкільної освіти смт Великий Березний № 1 «Веснянка» та № 2 «Берізка»  відбулися серії старт-апів за участю директора інклюзивно-ресурсного центру Мокрянин А.Є. та методиста методичного відділу освіти Плакош М.І. Під час заходів обговорювалися питання щодо створення ефективної команди психолого-педагогічного супроводу особливої дитини та питання щодо розроблення індивідуальних програм розвитку, адже першочергове завдання колективу – забезпечити  умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей. 

  

  


Семінар для керівників та учителів закладів освіти, у який організовано інклюзивну форму навчання

30 жовтня 2018 року відбувся семінар для асистентів вчителів, асистентів вихователів, психологів, заступників  директорів та керівників загальної середньої освіти з інклюзивною формою навчання з проблеми: «Команда психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої та дошкільної освіти». Учасники опрацювали такі питання:

 

 • Нормативно-правова база організації інклюзивної форми навчання.
 • Інклюзія в закладах загальної середньої та дошкільної освіти.
 • Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами.
 • Особливості складання індивідуальної програми розвитку дитини.

Методист методичного кабінету відділу освіти, Плакош М.І., ознайомила присутніх з нормативно-правовою базою, на яку необхідно звернути особливу увагу для організації навчання  та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти.

Мокрянин А.Є., директор Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради, звернула увагу присутніх на необхідність створення команд психолого-педагогічного супроводу та організації  їх належної роботи  у закладах, де навчаються діти з особливими освітніми потребами.

Учасники семінару розглянули особливості складання індивідуальних програм розвитку дитини з особливими освітніми потребами, документи асистента вчителя та асистента вихователя, участь у команді психолого- педагогічного супроводу дитини.  

 

  


День осені в Інклюзивно-ресурсному центрі

19 жовтня 2018 року на базі районного філіалу ОЦКРІ "Берізка" фахівцями реабілітаційного центру спільно з фахівцями ІРЦ було проведено день Осені.

Осінь – чудова пора року. Вона збирає щедрі врожаї овочів та фруктів, фарбує листочки у барвисті кольори, запалює багряно-червоні кетяги калини.

Завітала на свято і головня героїня – щедра Осінь, яка розважала дітей спільно зі своїми помічниками осінніми місяцями-братами веселими завданнями та іграми. Діти із задоволенням дивилися на казкових персонажів, які підготували чарівну осінню казку – співали, декламували віршики, прославляли осінь за її красу та врожаї.

Цікавою була виставка виробів із природного матеріалу: аплікації, композиції, малюнки пальчиковими фарбами. Напередодні свята в Інлюзивно-ресурсному центрі проводився майстер-клас «Осіння фантазія» з використанням осінніх дарів з метою підготовки виробів для виставки до дня Осені.

Закінчилося свято частуванням дітей щедрими дарами осені, смаколиками та приємними подарунками, підготованими добродіями, які взяли участь у заході.


Нові надходження!

З метою надання  якісних корекційних послуг дітям з особливими освітніми потребами, Інклюзивно-ресурсним центром  придбано спеціальні засоби корекції психофізичного розвитку, дидактичний матеріал та наочні засоби: склади  Нікітіна, кубики Зайцева, бізіКуб, дерев’яні конструктори, рамка-вкладиш, шнурівки та книги з піктограмами.

 

    

  

  


Круглий стіл з асистентами учителів закладів загальної середньої освіти району

28 вересня 2018 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Великоберезнянської районної ради Закарпатської області відбувся круглий стіл на тему: „Асистент вчителя в інклюзивному класі”.

У засіданні взяли участь молоді фахівці – асистенти вчителів закладів загальної середньої освіти району, фахівці ІРЦ та методист методичного кабінету відділу освіти.

Метою круглого столу було ознайомити молодих спеціалістів з аспектами та напрямами роботи асистента вчителя, документацією, яку вони повинні вести.

 • Директор ІРЦ Мокрянин А.Є. розповіла про діяльність Центру, комплексну оцінку розвитку дитини з особливими освітніми потребами, корекційно-розвиткову роботу та психолого-педагогічний супровід дітей з ООП, необхідність тісного зв’язку між фахівцями Центру та асистентами вчителів для надання та організації якісних освітніх послуг дітям.
 • Плакош М.І., методист методичного кабінету, звернула увагу на посадові обов’язки асистента вчителя та взаємозв’язок з педагогами та батьками дітей.

Наскрізним питанням круглого столу було розроблення індивідуальної програми розвитку (ІПР), відповідно до якої визначаються вимоги до організації навчання дитини, зокрема,  характер освітніх послуг і форм підтримки.

 • Чех Л.Ю., практичний психолог ІРЦ, поділилася своїм досвідом роботи на цій посаді та проблемами, з якими можуть зіткнутися молоді фахівці.
 • Савка О.Ю., вчитель-реабілітолог ІРЦ, розповіла про важливу роль лікувальної фізкультури  та її позитивний вплив на корекцію та розвиток усіх сфер пізнавальної діяльності дитини