Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Підсумки гри у 2018 році

У фіналі військово-патріотичної гри "Джура" Закарпаття представляють "Соколи" з Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

У неділю, 15 липня 2018 року, в місті Києві відбудуться урочисті заходи з нагоди закриття Десятого ювілейного Всеукраїнського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), який проходить упродовж двох тижнів (з 2 до 15 липня 2018 року) у м. Переяслав-Хмельницький Київської області.

Це були два тижні військово-спортивних змагань, вікторин, мистецьких конкурсів, майстер-класів, рейд-походів, краєзнавчих екскурсій, знайомство з роботою козацьких і молодіжних патріотичних організацій. Основна мета – національно-патріотичне виховання учнівської молоді.

Всього у патріотичних змаганнях беруть участь 27 роїв (команд) з усієї України – це школярі-переможці обласних етапів змагань. 

На даному, 3-му (фінальному) Всеукраїнському етапі, Закарпатську область представляв рій «Соколи» Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які, здобули перемоги на районному та обласному етапах.

Рої-учасники Десятого ювілейного Всеукраїнського етапу гри «Сокіл» завершать заходи урочистою ходою Києвом по вулиці Хрещатик і вшануванням загиблих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни.

Довідка

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура» («Сокіл») – це системна форма позакласної роботи з національно-патріотичного виховання учнівської молоді, один з найважливіших заходів реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015. Основою гри в навчальних закладах є дитяче самоврядування на засадах козацької самоорганізації: добровільне об'єднання учасників для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралель класів), курінь (навчальний заклад). Робота за програмою гри розпочинається з початком навчального року та урочистих заходів до Дня Українського козацтва (14 жовтня). У кінці навчального року підбиваються підсумки та проводяться фінальні етапи.

ФОТОРЕПОРТАЖ


Районний етап "Джури": післямова

На Великоберезнянщині пройшло дводенне таборування І (районного) етапу Всеукраїнської гри "Сокіл" ("Джура")

Джура: травень, 2018!

4-5 травня 2018 року  на базі Малоберезнянської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів пройшов  І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У конкурсних випробуваннях взяло участь 15 команд закладів загальної середньої освіти району. 

Привітав учасників свята Владислав Ладані, начальник відділу освіти Великоберезнянської РДА.  З побажаннями успіхів у грі до дітей звернулися  Владислав Пугінський – голова спілки учасників АТО Великоберезнянщини та директор Малоберезнянської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Віра Євич. Почесним гостем став Владислав Швец – голова обласного громадського штабу Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»).

У перший день гри, 4 травня, юні патріоти змагалися у 10 конкурсах, серед яких: конкурс  зі стройової підготовки «Впоряд», мистецько-музичної композиції «Ватра»,  історичної гри-вікторина «Відун»,  «Спритний джура», «Віджимання», «Топографія», звітування «Добре діло», «Рятувальник», «Розпалювання багаття», «Встановлення намету».

Після вечері для дітей було організовано зустріч з бійцями АТО за сприяння голова спілки учасників АТО Великоберезнянщини Владислава Пугінського.

5 травня  джури демонстрували вміння володіти зброєю у конкурсах «Стрільба з пневматичної зброї», «Збірка та розбір АК-74», долали туристсько-спортивну смугу перешкод у конкурсі «Козацький шлях», змагалися в перетягуванні линви. Було підведено підсумки конкурсу таборування «Бівак».

Нагородження відбувалося у двох номінаціях та визначено таких переможців:

заклади загальної середньої освіти  І-ІІ ступенів:

  • І місце – рій «Братство вільних» Солянської ЗОШ І-ІІ ступенів
  • ІІ місце – рій «Орлята» Ужоцької  ЗОШ І-ІІ ступенів
  • ІІІ місце посіли рої Вишківської ЗОШ І-ІІ ступенів та Стужицької ЗОШ І-ІІ ступенів

заклади загальної середеньої освіти І-ІІІ ступенів:

  • І місце – рій «Соколи» Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів
  • ІІ місце – рій «Гармаш» Волосянківської ЗОШ І-ІІІ ступенів
  • ІІІ місце – рій «Козацька варта» Лютянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Рої були нагороджені дипломами відділу освіти Великоберезнянської РДА, а призери – кубками.

Організатори та учасники змагань щиро вдячні директору Малоберезнянської  ЗОШ І-ІІІ ступенів Вірі Євич та педагогічному колективу закладу,  який гостинно приймав і надав свою навчально-матеріальну базу для проведення дводенного таборування. Висловлюємо вдячність усьому суддівському складу, до якого увійшло 34 судді.

Атмосфера взаємодовіри та доброзичливі посмішки, позитивний настрій та згуртованість – ось такий результат неймовірної праці людей, які забезпечили проведення І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Вдячні усім, хто нас підтримав та долучився до цього заходу!

                                                      


Шкільні етапи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

«Душу — Богові, життя — Україні, честь — нікому!»

Стало доброю традицією проводити шкільні етапи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  «Сокіл» («Джура»). Адже основним завданням всіх дорослих і юних громадян є плекання у своїй душі патріотичних почуттів національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції. 

Пропонуємо вам добірку фотоматеріалів із закладів загальної середньої освіти, які яскраво ілюструють зміст національно-патріотичного виховання учнівської молоді засобами гри "Сокіл" ("Джура").

                        


Останні штрихи щодо проведення І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Організаційно-настановчий семінар для керівників роїв

21 квітня 2018 року проведено організаційно-настановчий семінар для  керівників роїв І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Нагадуємо, що цьогоріч традиційно таборування буде проведено на базі Малоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів 4-6 травня 2018 року.

Учасники були ознайомлені із програмою національно-патріотичного заходу, обговорили основні етапи гри відповідно до Умов проведення та деталізували покроковий алгоритм триденного таборування.


Військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”): організація та проведення змагань у 2018 році

06 лютого 2018 року методичним кабінетом відділу освіти спільно з Великоберезнянським центром позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом проведено методичний семінар з керівниками роїв, що відповідають за організацію шкільного та участь у І (районному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) з проблеми: „Військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”): організація та проведення змагань у 2018 році”.

Семінар проводився з метою активізації роботи з  національно-патріотичного виховання учнівської молоді, організації дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в начальних закладах району в 2018 році. В роботі семінару, який складався з двох частин, було висвітлено такі теоретичні питання:

  • Особливості організації національно-патріотичного виховання засобами військово-патріотичної гри  „Сокіл” („Джура”) в умовах сучасного закладу освіти (спікер завідувач МК Савко О.В.);
  • Підготовка та проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  „Сокіл” („Джура”) (Спікер директор ЦПР Івановчик О.В.).

У практичній частині - Шеверя В.В., керівник гуртків ЦПР, наголосив на основних засадах організації туристсько-краєзнавчого напряму та розкрив питання щодо підготовки  учасників гри до участі в етапі  „Туристсько-спортивний комплекс „Козацькими стежками”.  

З досвідом налагодження системи роботи дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальному закладі поділилися заступник директора з вихованої роботи Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Янішин Д.Ю. та педагог-організатор Вудмаска М.М. Виховники висвітлили питання щодо участі команди закладу у ІІ (обласному) етапі гри „Сокіл” („Джура”) у 2017 році.

Учасники семінару висловили низку пропозицій щодо організації І районного етапу гри «Джура» у формі таборування та отримали актуальну інформацію з методичними матеріали для практичного впровадження гри, яка є важливою складовою системи патріотичного виховання.

 

  


Участь у обласній нараді-семінарі з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді

25 січня цього року проведено обласний семінар-нараду з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Сопкова Г.І., розпочинаючи роботу семінару-наради, довела до присутніх його тему та мету, а також завдання, намічених для обговорення та напрацювання пропозицій з питань виховання молоді у розрізі компетентнісного підходу в позашкіллі, сучасного змісту та технологій; розвитку науково-теоретичних і методичних основ національно-патріотичного виховання; виховного потенціалу громадських організацій, закладів позашкільної освіти та об’єднань у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді; збереження історичної пам’яті і національно-культурних особливостей в контексті патріотичного виховання.
Ганна Іванівна повідомила, що з метою належної реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки Кабінетом Міністрів України затверджено відповідний план дій, який передбачає проведення у закладах загальної середньої, позашкільної, професійної, вищої освіти різноманітних освітньо-виховних, інформаційно-просвітницьких, культурологічних, науково-методичних заходів.
Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України (лист 27.07.2017 № 1/9-413 ,,Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році”) у планах роботи закладів освіти у 2017/2018 навчальному році сплановано відзначення важливих пам’ятних та ювілейних дат, пов’язаних з національною історією, освітою та культурою. 
Планом дій Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки передбачена організація реекспозиції в музеях при навчальних закладах краєзнавчого, етнографічного, історичного профілю з метою посилення їх національно-патріотичного впливу через представлення інформації про український визвольний рух ХХ століття, героїв Небесної Сотні, проведення антитерористичної операції, волонтерів, громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності держави.
У цьому зв’язку необхідно також оновлювати фонди бібліотек національно-патріотичною літературою про мовно-культурну самобутність українського народу і героїзм у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність держави.
У закладах освіти продовжуватиметься робота щодо військово-патріотичного виховання. Департаментом освіти і науки облдержадміністрації надіслано органам управління освітою та керівникам закладів освіти для здійснення заходів з військово-патріотичного виховання дітей та молоді лист Міністерства освіти і науки України 19.12.2017 № 1/9-701 ,,Про налагодження співпраці закладів освіти з військовими частинами Національної гвардії України щодо військово-патріотичного виховання”. Військово-шефська співпраця закладів освіти з військовими частинами створюватиме додаткові можливості для організації проведення заходів національно-патріотичного спрямування на базі музеїв, територій військових містечок, кімнат бойової слави.
Керівникам органів управління освітою та закладів освіти необхідно передбачити організацію заходів з підвищення рівня професійної компетентності відповідальних працівників у сфері національно-патріотичного виховання дітей та молоді, вивчення сучасних виховних систем, узагальнення та поширення найкращого досвіду з національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
Досвід та професіоналізм педагогічних працівників повинен використовуватися і під час підготовки пропозицій щодо внесення змін до Закону України ,,Про позашкільну освіту” та Положення про позашкільний заклад освіти (лист Міністерства освіти і науки України 10.01.2018 № 1/9-18 ,,Про підготовку нормативно-правових актів з питань позашкільної освіти”).
Департаментом освіти і науки облдержадміністрації сплановано проведення у 2018 році ряду обласних заходів, зокрема обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему „Захисники України: історія та сьогодення”. Зазначений обласний конкурс проводиться з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотизму у дітей та традиційно проходить у чотирьох номінаціях: „Лист”, „Вірш”, „Малюнок”, „Фоторобота”.
З метою подальшого національно-патріотичного виховання дітей та молоді департаментом сплановано проведення у 2017/2018 навчальному році шкільного, І та ІІ етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).
Згідно з наказом департаменту освіти і науки облдержадміністрації 21.09.2017 № 253 Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”) в області проводитиметься упродовж квітня (шкільний етап), упродовж травня (міський, районний І етап) та 7 – 12 червня 2018 року у формі таборування відбудеться обласний ІІ етап.
Для забезпечення проведення І та ІІ етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) у 2018 році створено відповідний обласний штаб, склад якого затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації 13.10.2017 № 522 ,,Про обласний штаб Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).
Планом дій Стратегії передбачено проведення заходів з національно-патріотичного виховання і в період проведення оздоровлення та відпочинку дітей та молоді. Зокрема, у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку необхідно разом з громадськими організаціями організовувати тематичні зміни національно-патріотичного спрямування. 
Участь у семінарі-нараді взяли Савченко І.П., начальник відділу молодіжної політики управління молоді та спорту облдержадміністрації, яка повідомила про співпрацю структурних підрозділів, що реалізують державну молодіжну політику, закладів освіти та інститутів громадянського суспільства з метою реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки, Сивохоп В.І., методист кабінету координаційно-методичної діяльності Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, яка розповіла яким чином організовано та здійснюється методичний супровід діяльності педагога з національно-патріотичного виховання в умовах реформування освіти.
Важлива роль у здійсненні національно-патріотичних заходів відводиться закладам позашкільної освіти. Представники обласних закладів позашкільної освіти розповіли про використання різних форм для виховання дітей та молоді у дусі патріотизму, громадської відповідальності засобами художньо-естетичної, еколого-натуралістичної та туристсько-краєзнавчої творчості. 
Зокрема, завідувач методичного відділу Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Осипенко О.В. презентувала матеріал на тему ,,Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра ,,Сокіл” (,,Джура”) як системна форма комплексної роботи з національно-патріотичного виховання учнівської молоді: фізичний та патріотичний аспекти”, завідувач організаційно-масового відділу Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської творчості Кремінь О.І. розповіла про національно-патріотичне виховання дітей та молоді засобами еколого-натуралістичної творчості, шляхом залучення до участі у дитячо-юнацькій еколого-натуралістичній грі ,,Паросток”, заступник директора Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” Ганько Н.В. інформувала присутніх про особливості і традиції національно-патріотичного виховання дітей та молоді в ,,ПАДІЮНі”.
За підсумками наради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді з обласними закладами позашкільної освіти та відповідальними за виховну роботу в місцевих органах управління освітою, методистами районних (міських) методичних кабінетів департаментом освіти і науки облдержадміністрації розроблено відповідні рекомендації.

Джерело: http://deponms.carpathia.gov.ua/1579--2018.html


Семінар-практикум для відповідальних за організацію гри «Сокіл» («Джура») у Великоберезнянському районі

31 жовтня 2017 року при Великоберезнянському центрі позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом проведено семінар-практикум  з організації  та проведення шкільного і районного етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

У семінарі взяли участь заступники директорів закладів освіти району, педагоги-організатори та учителі-предметники, відповідальні за проведення шкільних етапів гри. Захід  спрямований на підготовку відповідальних осіб, які залучаються до організації і проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Під час роботи семінару-практикуму учасники ознайомилися з нормативно-правовим забезпечення організації гри у 2017/2018 навчальному році та з елементами Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Окрім цього, зусилля організаторів було спрямовано на відпрацювання з учасниками заходу методик, які у подальшому сприятимуть формуванню у молодого покоління національно-патріотичної свідомості та заохоченню молоді до вивчення власної історії, популяризації національно-патріотичного та спортивного виховання, фізичного та морального загартування на засадах цінностей українського козацтва.

Завдяки роботі учасників семінару-парктикуму, які пройшли навчання, у подальшому вдасться збільшити чисельність учасників гри районного етапу,  яка пишається своїм українським походженням та готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.


Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

25 жовтня 2018 на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Закарпатським центром туризму було проведено семінар-практикум для відповідальних у районах (містах, окремих територіальних громадах) та професійно-технічних навчальних закладах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У заході взяли участь 45 представників з 13 районів та 5 міст Закарпаття, у тому числі директор Великоберезнянського центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Івановчик О.В.

Під час семінару-практикуму методист кабінету методики виховної та позашкільної роботи ЗІППО Кузьма В.М. зосередила увагу присутніх на реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді засобами козацької педагогіки та грою «Сокіл» («Джура»).
Завідувач методичного відділу ЗЦТКЕСУМ Осипенко О.В. ознайомила учасників семінару-практикуму з нормативно-методичними матеріалами щодо організації та проведення гри «Сокіл» («Джура»), алгоритмом дій закладу освіти, його педагогічного колективу та районного (міського) штабу гри. Також присутнім надано допомогу в організації та проведенні гри для різних вікових категорій школярів.
Завідувач організаційно-масового відділу ЗЦТКЕСУМ Фечо Г.Ю. зупинився на організаційних питаннях підготовки й проведення І етапу гри та особливостях ІІ-го обласного етапу.
Своїми враженнями від участі у фіналі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 2017 року та особливостями підготовки рою до нього поділився Бабинець Ю.Ф., вчитель фізичної культури Киблярської ЗОШ І-ІІ ст., керівник рою «Каменецькі соколята».
Присутні отримали відповіді на питання, що виникли під час семінару-практикуму, та заряд позитиву на подальшу роботу.

Джерело: http://zakinppo.org.ua/kabineti/kabinet-vihovnoi-roboti/zagalni-materiali/4493-vseukrainska-ditjachojunacka-vijskovopatriotichna-gra-sokil-dzhura