Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Підсумки гри у 2019 році

Юні джури з Великоберезнящини – учасники Збору активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Патріоти з Великоберезнянщини продемонстрували духовний та фізичний гарт, набули нових знань 6-14 липня 2019 року  на території дитячого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров'я» с. Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області

Часи українського козацтва – це невичерпне джерело високої духовності наших предків, натхнення в боротьбі за свободу, державність і незалежність, це зразки неперевершеної  військової майстерності. Протягом століть на козацьких традиціях виховувались і виховуються нові покоління українців – які й сьогодні з честю та гідністю стали на захист України.

Шлях молодих козаків - Диковець Дениса, Жулканич Владислава, Себелєва Максима, Калин Мирослава, Ціпар Ангеліни, Ріпак Анюти, Корди Еміля, Мунчака Богдана - пройшов рій «Орли» Забрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Великоберезнянського району під час участі в Зборі активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – Школа джур козацьких (середня вікова група), який вперше відбувся з  6 по 14 липня 2019 року  на території дитячого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров'я с. Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області. Зазначимо, що участь у цьому національно-патріотичному заході приймали рої-переможці або рої-призери Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв гри «Сокіл» («Джура») віком від 11-14 років. Керівник рою Рейпаші Т.Р., педагог-організатор, виховник - Готра В.Ю., учитель музичного митсецтва.

Збір проводився з метою формування соціальної активності та громадянської самосвідомості учнів, виховання в них почуття власної гідності, відповідальності, толерантності, критичності та конструктивності мислення, поваги до власної та чужої праці, оптимізму, гуманізму, здатності до самоаналізу і самовиховання.  Протягом 10 днів юні джури пройшли  максимально наближений курс підготовки зразка ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-партіотичної гри «Сокіл» («Джура»), беручи участь у вишколі:  гутірках за різними напрямками, козацьких та рольових іграх на тему виявлення диверсантів та майстерок за окремою програмою.

Закриття та нагородження здійснювалося спільно для учасників ІІІ (всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Джура-2019: Самарська Січ»  старшої вікової групи (15-17 років) та Збору активістів гри «Джура» «Школа джур козацьких»  середньої вікової групи (11-14 років) в м.Дніпро. Урочистою ходою  джурівці пройшлися центральною вулицею міста до парку, де розміщено найбільший пам'ятник Тарасу Шевченку в Україні.

Саме через козацький вишкіл, набуваючи військову вправність, опановуючи  військове мистецтво, формуються  найкращі риси воїнів-захисників та захисниць  України. Юні патріоти з Великоберезнянщини  продемонстрували духовний та фізичний гарт, набули нових знань, що допоможе зробити правильний вибір у житті та стати гідними синами й дочками України.

Фотозвіт


Юні патріоти з Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів - учасники Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник - 2019»

Рій «Чорні запорожці» вперше представив Закарпаття на Всеукраїнському зборі активістів гри «Сокіл» («Джура») та «Джура-Прикордонник»

Вже третій рік поспіль Державна прикордонна служба України разом із Міністерством молоді та спорту України проводять для старшокласників Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник», спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" („Джура”) та «Джура-Прикордонник».

З 21 по 29 червня 2019 року в м. Ізмаїл Одеської області на базі Навчального центру морської охорони до Всеукраїнського вишколу залучено понад 500 учасників з 18 прикордонних регіонів України. Цьогоріч вперше Закарпаття представив рій «Чорні запорожці» Малоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівники – Янішин Д.Ю. та Ходаковський М.М.).

Під час вишколу юні джури мали можливість ознайомитися з діяльністю  структурного підрозділу Державної прикордонної служби України – Морської охорони за чотирма локаціями  в містах Ізмаїл та Болграді,  отримати нові знання й відпрацьовувати навички  слідознавства, кінології, перевірки документів, огляду транспортних засобів на «зеленому» кордоні.  

Протягом дев’яти змістовних днів учасники дізналися на практиці як  керувати артилерійським озброєнням кораблів, вчилися застосовувати засоби корабельного зв’язку, побували в ролі штурманів, прокладаючи маршрути на картах, отримали можливість побачити під час навчань дії із боротьби за живучість надводного корабля. Викладачі та інструктори Навчального центру морської охорони поділилися із джурами досвідом володіння зброєю, провели з ними початковий курс рукопашного бою.  На справжньому стрільбищі школярі вивчали будову автоматів, змагалися у стрільбі на влучність із пневматичних гвинтівок та вчилися надавати первинну медичну допомогу.

У навчальних місцях при пунктах пропуску юні патріоти розгадували наміри порушників, вивчаючи залишені ними сліди, відбивали напад диверсійних груп, дізнавалися про особливості залучення службових собак до охорони кордону та під час виявлення зловмисників.

На згадку про свої пригоди у приморському регіоні рій «Чорні запорожці» отримав подяки й відзнаки, нові знання та у подарунок – матроські гюйси, як символ приєднання до морського прикордонного братерства.

З кожним роком національно-патріотичне виховання стає все більш важливим, тому участь в таких всеукраїнських заходах має неабияке значення для єдності української молоді. Сподіваємося на активізацію та подальше впровадження у виховний простір закладів освіти Великоберезнянського району системи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).


Бронзовим призером національно-патріотичної гри став рій «Лицарі волі» Великоберезнянської гімназії

Упродовж 4-7 травня 2019 року в с.Бобовище Мукачівського району проводився обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") у 4 видах комплексних змагань: інтелектуально-мистецький  комплекс «Козацькі  забави», фізкультурно-спортивний комплекс «Козацький гарт», туристсько-спортивний комплекс «Козацькими  стежками», військово-прикладний комплекс «Козацька  звитяга». Великоберезнянщину представив рій «Лицарі волі» Великоберезнянської гімназії.

Юні лицарі у особистому заліку були  нагороджені у таких видах конкурсів:

за І місце

 •  «Стрільба із пневматичної зброї» (серед дівчат у особистому заліку) Шіпош Валерія;
 •  «Метання гранати на точність» Сенич Вероніка;
 • «Стрільба із пневматичної зброї» (серед юнаків у особистому заліку) Добей Іван.

за ІІІ місце

 • «Вивчення матеріальної частини автоматичної зброї» (розбирання та збирання АК-74) (серед дівчат у особистому заліку) Шіпош Валерія;
 • «Стрільба із пневматичної зброї» (серед юнаків у особистому заліку) Петрунь Дмитро.

За ІІІ місце у номінації «Військово-прикладний комплекс» «Козацька звитяга» бали нагороджені  Задирака Андрій, Ясінко Олександр, Шоляк Олександра , Сенич Вероніка , Петрунь Дмитро , Добей Іван , Кутлик Владислав, Шіпош Валерія.

Результатами чотириденного змагання стали такі перемоги рою:

 • І місце у  конкурсі «Стрільба з пневматичної зброї»;
 • І місце у  конкурсі «Впоряд»;
 • ІІ місце у  конкурсі української народної пісні;
 • ІІ місце у  конкурсі «Орієнтування за допомогою азимутів»;
 • ІІІ місце у конкурсі надання першої долікарської допомоги та транспортування потерпілого «Рятівник».

У загальному заліку  «Військово-прикладний комплекс» «Козацька звитяга» рій посів  ІІІ  сходинку.

За підсумками обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") рій "Лицарі волі"  Великоберезнянської гімназії (виховники Примак В.В. та Майдич В.В.) посів ІІІ місце серед 18 роїв закладів освіти Закарпатської області.

Для джур Гра стала способом життя – рухливим, активним, патріотичним, вона формує навички, які допомагають виживати за складних умов, краще пізнавати історію та душу українського народу, виховує майбутніх воїнів.

Щиро вітаємо виховників рою Примак В.В., Майдича В.В. та рій "Лицарі волі" Великоберезнянської гімназії за успішну Гру на обласному етапі.

Успіхів та звитяжних здобутків у подальшому впровадженні гри "Сокіл" ("Джура")!


19 роїв у складі 152 джур об’єдналися в курінь „Лідер” 10-12 травня під час проведення районного етапу Гри „Сокіл” („Джура”)

Виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості – саме такий зміст став основою проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) 10-12 травня 2019 року.

19 роїв у складі 152 джур об’єдналися в курінь „Лідер” задля єдиної мети – довести, що вони є гідними нащадками славного козацького українського роду. Чи не тому «Ніколи, ні в чому ти не вагайся! Іди до мети і не зупиняйся!..» так палко лунало з вуст  юнацтва протягом трьох днів таборування.  Патроном куреня став наш земляк – Іван Рогач – секретар уряду Карпатської України.

Урочисте відкриття відбулося 10 травня 2019 року. Привітати учасників І етапу Гри приїхали начальник відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти  управління освіти та науки Закарпатської облдержадміністрації Євген Грабар, завідувач організаційно-масового відділу Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді Більце Андрій, представник родини Рогачів, Заслужений учитель України, Марія Рогач. З вітальним словом до учасників звернулися голова районного штабу І (районного) етапу гри, начальник відділу освіти райдержадміністрації, Владислав Ладані та заступник голови штабу, очільник Спілки учасників АТО Великоберезнянського району, Владислав Пугінський.

Програма заходу була насиченою та  різноманітною: учасники демонстрували свою майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у 16 видах змагань на звання кращих нащадків козацького роду, під час теренової гри, а також дивували своїми талантами на вечірній ватрі.

Додатково рої взяли участь у роботі чотирьох майданчиків,  на яких працювали сертифікований тренер з національно-патріотичного виховання Ольга Лазарь,  психолог Мар’яна Плакош,  хореограф Валерія Лабанич та тренер Школи виховників ДЖУР Юрій Лешко. Павлюкович Юрій, гість районного заходу, провів урок безпеки.

Позитивні враження та емоції, щирий дитячий усміх, жага до перемоги, бажання знайти друзів наповнили незабутні дні таборування неймовірним азартом, занурили дітей у вишкільну систему виховання.

За підсумками районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)   серед закладів І-ІІ ступенів переможцями стали:

 • І місце – рій «Орли» Забрідської ЗОШ І-ІІ ступенів (виховник Рейпаші Т.Р.);
 • ІІ місце – рій «Нескорені» Ужоцької ЗОШ І-ІІ ступенів (виховник Баран М.В.);
 • ІІІ місце – рій «Братство вільних» Солянської ЗОШ І-ІІ ступенів (виховник Ладані О.О.).

Судді гри відзначили рій «Патріот» Розтоцько-Пастільської ЗОШ І-ІІ ступенів у номінації «Професійний ріст команди» (виховник Приступа Р.М.) та «Соколята» Вишківської ЗОШ І-ІІ у номінації «За жагу до перемоги» (виховник Келемец М.І.).

Серед закладів освіти І-ІІІ ступенів переможцями визначено:

 • І місце – рій «Лицарі волі» Великоберезнянської гімназії (виховник Примак В.В.).
 • ІІ місце – рій «Чорні запорожці» Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів (виховник Вудмаска М.М.);
 • ІІІ місце – рій «Гармаш» Волосянківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (виховник Бучак М.М.)

Переможці були нагороджені дипломами відділу освіти Великоберезнянської РДА, кубками, медалями.

Дякуємо педагогам Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, суддівському складу, керівникам закладів освіти, заступникам директорів, педагогам-організаторам, учителям фізичної культури, учителям хореографії, музичного та образотворчого мистецтва, історії, географії, предметів «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни». Окремо спасибі батькам за співпрацю.

Щиро вітаємо учасників та виховників! Слава Україні!


 2 квітня 2019 року пройшов інструктивно-методичний семінар для організаторів І (районного) етапу гри , Сокіл ” („Джура”)

Участь у роботі семінару взяли представники 20 закладів загальної середньої освіти та позашкілля  району. Основні питання на порядку денному – умови проведення І (районного) етапу гри, організація інтерактивних заходів, волонтерських акцій під час таборування тренерами національно-патріотичного виховання та підготовка необхідної документації для роїв.

Завідувач методичного кабінету Савко О.В. наголосила на основних етапах гри, деталізувала умови участі у туристсько-спортивному комплексі «Козацькими стежками».  Учасники поділилися власними ідеями щодо окремих аспектів проведення гри, висловили рекомендації щодо організації конкурсів на етапах «Метання гранати  на точність», «Орієнтування за допомогою азимутів», «Стрільба із пневматичної зброї», «Збірка, розбірка автоматів». Конструктивно пройшла дискусія щодо конкурсу звітів «Добре діло», матеріали з якого необхідно узагальнити закладам до 1 травня 2019 року.

Важливо, аби цей захід носив комплексний характер та реалізовувався системно всім колективом як основа виховного простору закладу освіти, - такий висновок був підведений виховниками.

Нагадуємо, що захід відбудеться на базі Малоберезнянської загальноосвітньої школи у формі триденного таборування 10-12 травня 2019 року.


Спільна інструктивно-методична нарада вчителів предмета „Захист Вітчизни” та працівників Великоберезнянського районного військового комісаріату з питань національно-патріотичного виховання     

07 лютого 2019 року на базі Великоберезнянської гімназії відбулася спільна інструктивно-методична нарада вчителів предмета „Захист Вітчизни” та працівників районного військового комісаріату з питань національно-патріотичного виховання  в закладах загальної середньої освіти.

Ураховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Методист методичного кабінету відділу освіти Великоберезнянської райдержадміністрації Шкурда М.І. у своєму виступі наголосила на тому, що саме сучасна школа може забезпечити виконання цього завдання, адже на заняттях із навчального предмета „Захист Вітчизни” допризовна молодь формує почуття патріотичної свідомості та національної гідності, отримує початкову військову підготовку. Заклад загальної середньої освіти має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

Військовий комісар Великоберезнянського районного військового комісаріату підполковник Гресь В.Д. зауважив, що на уроках предмета „Захист Вітчизни” значну увагу варто також приділити профорієнтаційній роботі з учнями щодо строкової та контрактної служби в Збройних силах України та вступу до вищих військових навчальних закладів. Сьогодні гостро постало завдання зробити відбір серед учнівської молоді гідних кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах та військово-навчальних підрозділах закладів вищої освіти Збройних Сил України, адже сучасна Українська Армія потребує нових лідерів.

Продуктивними формами роботи зі школярами щодо формування патріотичних цінностей є участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі „Сокіл” („Джура”), Всеукраїнському вишколі „Джура-Прикордонник”, Всеукраїнському фізкультурно-патріотичному фестивалі „Козацький гарт” тощо. Завідувач методичного кабінету відділу освіти Великоберезнянської райдержадміністрації Савко О.В. ознайомила педагогів із нормативно-правовим забезпеченням для організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), особливостями проведення заходів із національно-патріотичного виховання дітей та молоді, згідно з постановою Кабінету Міністрів України 17.10.2018 №845, а методист МК Шкурда М.І. – з вимогами до участі у Всеукраїнському вишколі „Джура-Прикордонник”.

Під час засідання „круглого столу” учасники заходу обговорили актуальні питання організації та проведення національно-патріотичного виховання дітей і молоді в закладах загальної середньої освіти.

Спільна інструктивно-методична нарада вчителів предмета „Захист Вітчизни” та працівників районного військового комісаріату пройшла в теплій і дружній атмосфері, злагоджено й конструктивно. Така тісна співпраця допоможе на високому рівні підготувати учнівську молодь до захисту життя та здоров’я, забезпечення власної безпеки й безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях у мирний і воєнний час,  до служби в Збройних силах України, інших військових формуваннях, виконання військового обов’язку в запасі.


Семінар з проблеми: "Організаційно-методичні аспекти проведення гри "Сокіл" ("Джура") в 2018/2019 навчальному році

Пріоритетною системною формою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, важливим засобом громадянської освіти, формування національно-патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016—2020 роки залишається Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”).

8 листопада 2018 року відбувся семінар з проблеми: „Організаційно-методичні аспекти проведення гри „Сокіл” („Джура”) в 2018/2019 навчальному році” для відповідальних за організацію гри. У заході взяли участь директори закладів загальної середньої освіти І-ІІ, І-ІІІ ступенів, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, керівники роїв,  педагоги, які ведуть гуртки козацько-лицарського виховання „Джура”, військово-патріотичного виховання „Захисник Вітчизни” та „Зірниця”, начальник відділу освіти Ладані В.О., завідувач методичного кабінету  Савко О. В. та заступник голови районного штабу гри, голова Спілки учасників АТО Великоберезнянського району Пугінський В.В.

Семінар складався із трьох модулів: нормативно-правового, організаційно-методичного та фідбеку.

Начальник  відділу освіти Ладані В.О. ознайомив присутніх із  постановою Кабінету Міністрів України від  17.10. 2018 р. № 845 та наголосив на важливості  виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.

Під час опрацювання питання щодо організаційно-методичного супроводу гри  обговорювалися стратегічні напрямки щодо створення та розвитку національно-патріотичних осередків самовиховання дітей засобами гри „Сокіл” („Джура”) та вироблення цілісної виховної моделі закладів загальної середньої освіти.

Голова Спілки учасників АТО Великоберезнянського району Пугінський В.В. звернув увагу присутніх на залученні дітей до районного етапу гри, що буде проходити у формі наметового таборування як підсумок самовиховної діяльності учасників, як важлива складова національно-патріотичного та військового виховання, як дієвий засіб взаємообміну та взаємозбагачення.

Важливим етапом семінару став зворотній зв'язок учасників – фідбек. У дискусії народжується істина. Цей постулат успішно був підтверджений: кожен мав змогу висловитися, залишити відгуки, коментарі та пропозиції щодо проведення гри „Сокіл” („Джура”) у 2019 році.


Семінар для відповідальних за організацію гри «Сокіл» («Джура»)

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 201 від 06.09.2018 р. «Про проведення у 2018/2019 навчальному році шкільних, І та ІІ етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» Закарпатським центром туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді на  базі ЗІППО проведено семінар для відповідальних за організацію гри «Сокіл» («Джура») у районах, містах, в ОТШ), закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти, в якому взяли участь представники 17 адміністративно-територіальних одиниць області, у тому числі й представник  відділу освіти Великоберезнянської районної державної адміністраціх - завідувач МК Савко О.В.

Захід було розпочато директором центру туризму Мошак М.І., яка окреслила напрями в роботі відповідно до нового, щойно затвердженого Кабінетом Міністрів України Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура») (Постанова від 17.10.2018 р. за № 845).

Завідувач методичного відділу центру Осипенко О.В. у своєму виступі зупинилась на відмінностях нового Положення про Гру «Джура» – системної форми національно-патріотичного виховання дітей та молоді, як важливого засобу громадянської освіти, формування патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.

Гра реалізовується шляхом створення та розвитку національно-патріотичних осередків самовиховання дітей та молоді у закладах загальної середньої та позашкільної освіти, громадських об’єднаннях і молодіжних центрах у тісній співпраці з громадськістю, зокрема студентським та учнівським самоврядуванням.

Учасники семінару ознайомились із основними завданнями Гри, Кодексом честі учасника Гри, виховними методами, організаційною структурою, послідовністю створення в закладі освіти рою та куреню, повноваженнями організаторів Гри, порядком і строками проведення підсумкових наметових таборувань, програмою наметового таборування. Також учасникам було продемонстровано орієнтовний план заходів із впровадження гри в освітньому закладі.

Завідувач організаційно-масового відділу ЗЦТКЕСУМ Фечо Г.Ю. звернув  увагу на програму наметового таборування, Типовим правилам та Умовам проведення підсумкового таборування.

В ході семінару всі його учасники отримали друковані матеріали та мали змогу передивитись презентацію Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»).

За матеріалами Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.


Кабінет Міністрів вніс зміни у Положення про військово-патріотичну гру "Сокіл" ("Джура")

Кабінет Міністрів вніс зміни у положення про військово-патріотичну гру «Джура». У Міністерстві освіти зазначають, що відтепер військово-патріотична гра «Джура» проводитиметься за новими програмами, зокрема «Джура-Оборонець», «Джура-Десантник», «Джура-Прикордонник», «Джура-Гвардієць» та «Джура-Поліцейський».

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, виховання дітей та молоді на принципах, які сповідують здоровий спосіб життя, любов до держави, її символів та традицій, є важливою умовою для успішного розвитку країни.

«Тому управлінці усіх рівнів мають сприяти проведенню Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») і важливо, що це також передбачено постановою», - зазначила міністр.

Документ визначає, що брати участь у грі можуть школярі та вихованці закладів позашкільної освіти, члени громадських об'єднань, учасники молодіжних центрів тощо. Об'єднуючись у невеликі групи вони беруть участь у спортивних змаганнях, а також вчаться взаємодіяти у команді.

Під час гри з учасниками також проводять туристсько-краєзнавчі експедиції та походи, організовують зустрічі з видатними особистостями, наприклад, з членами національно-визвольних змагань, влаштовують перегляди та обговорення тематичних фільмів тощо.

«Новим положенням ми фактично розширюємо спектр впливу гри на розвиток української молоді. Крім того, воно чітко розмежовує повноваження усіх сторін, залучених до організації гри - центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, освітян та громадськості», - додала Лілія Гриневич.

Вона також підкреслила, що у проекті бюджету на 2019 рік передбачено збільшення державного фінансування для проведення цієї гри.

Джерело: http://osvita.ua/school/62166/