Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Підготовка гри у 2019 році

Семінар з проблеми: "Організаційно-методичні аспекти проведення гри "Сокіл" ("Джура") в 2018/2019 навчальному році

Пріоритетною системною формою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, важливим засобом громадянської освіти, формування національно-патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016—2020 роки залишається Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”).

8 листопада 2018 року відбувся семінар з проблеми: „Організаційно-методичні аспекти проведення гри „Сокіл” („Джура”) в 2018/2019 навчальному році” для відповідальних за організацію гри. У заході взяли участь директори закладів загальної середньої освіти І-ІІ, І-ІІІ ступенів, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, керівники роїв,  педагоги, які ведуть гуртки козацько-лицарського виховання „Джура”, військово-патріотичного виховання „Захисник Вітчизни” та „Зірниця”, начальник відділу освіти Ладані В.О., завідувач методичного кабінету  Савко О. В. та заступник голови районного штабу гри, голова Спілки учасників АТО Великоберезнянського району Пугінський В.В.

Семінар складався із трьох модулів: нормативно-правового, організаційно-методичного та фідбеку.

Начальник  відділу освіти Ладані В.О. ознайомив присутніх із  постановою Кабінету Міністрів України від  17.10. 2018 р. № 845 та наголосив на важливості  виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.

Під час опрацювання питання щодо організаційно-методичного супроводу гри  обговорювалися стратегічні напрямки щодо створення та розвитку національно-патріотичних осередків самовиховання дітей засобами гри „Сокіл” („Джура”) та вироблення цілісної виховної моделі закладів загальної середньої освіти.

Голова Спілки учасників АТО Великоберезнянського району Пугінський В.В. звернув увагу присутніх на залученні дітей до районного етапу гри, що буде проходити у формі наметового таборування як підсумок самовиховної діяльності учасників, як важлива складова національно-патріотичного та військового виховання, як дієвий засіб взаємообміну та взаємозбагачення.

Важливим етапом семінару став зворотній зв'язок учасників – фідбек. У дискусії народжується істина. Цей постулат успішно був підтверджений: кожен мав змогу висловитися, залишити відгуки, коментарі та пропозиції щодо проведення гри „Сокіл” („Джура”) у 2019 році.


Семінар для відповідальних за організацію гри «Сокіл» («Джура»)

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 201 від 06.09.2018 р. «Про проведення у 2018/2019 навчальному році шкільних, І та ІІ етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» Закарпатським центром туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді на  базі ЗІППО проведено семінар для відповідальних за організацію гри «Сокіл» («Джура») у районах, містах, в ОТШ), закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти, в якому взяли участь представники 17 адміністративно-територіальних одиниць області, у тому числі й представник  відділу освіти Великоберезнянської районної державної адміністраціх - завідувач МК Савко О.В.

Захід було розпочато директором центру туризму Мошак М.І., яка окреслила напрями в роботі відповідно до нового, щойно затвердженого Кабінетом Міністрів України Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура») (Постанова від 17.10.2018 р. за № 845).

Завідувач методичного відділу центру Осипенко О.В. у своєму виступі зупинилась на відмінностях нового Положення про Гру «Джура» – системної форми національно-патріотичного виховання дітей та молоді, як важливого засобу громадянської освіти, формування патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.

Гра реалізовується шляхом створення та розвитку національно-патріотичних осередків самовиховання дітей та молоді у закладах загальної середньої та позашкільної освіти, громадських об’єднаннях і молодіжних центрах у тісній співпраці з громадськістю, зокрема студентським та учнівським самоврядуванням.

Учасники семінару ознайомились із основними завданнями Гри, Кодексом честі учасника Гри, виховними методами, організаційною структурою, послідовністю створення в закладі освіти рою та куреню, повноваженнями організаторів Гри, порядком і строками проведення підсумкових наметових таборувань, програмою наметового таборування. Також учасникам було продемонстровано орієнтовний план заходів із впровадження гри в освітньому закладі.

Завідувач організаційно-масового відділу ЗЦТКЕСУМ Фечо Г.Ю. звернув  увагу на програму наметового таборування, Типовим правилам та Умовам проведення підсумкового таборування.

В ході семінару всі його учасники отримали друковані матеріали та мали змогу передивитись презентацію Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»).

За матеріалами Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.


Кабінет Міністрів вніс зміни у Положення про військово-патріотичну гру "Сокіл" ("Джура")

Кабінет Міністрів вніс зміни у положення про військово-патріотичну гру «Джура». У Міністерстві освіти зазначають, що відтепер військово-патріотична гра «Джура» проводитиметься за новими програмами, зокрема «Джура-Оборонець», «Джура-Десантник», «Джура-Прикордонник», «Джура-Гвардієць» та «Джура-Поліцейський».

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, виховання дітей та молоді на принципах, які сповідують здоровий спосіб життя, любов до держави, її символів та традицій, є важливою умовою для успішного розвитку країни.

«Тому управлінці усіх рівнів мають сприяти проведенню Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») і важливо, що це також передбачено постановою», - зазначила міністр.

Документ визначає, що брати участь у грі можуть школярі та вихованці закладів позашкільної освіти, члени громадських об'єднань, учасники молодіжних центрів тощо. Об'єднуючись у невеликі групи вони беруть участь у спортивних змаганнях, а також вчаться взаємодіяти у команді.

Під час гри з учасниками також проводять туристсько-краєзнавчі експедиції та походи, організовують зустрічі з видатними особистостями, наприклад, з членами національно-визвольних змагань, влаштовують перегляди та обговорення тематичних фільмів тощо.

«Новим положенням ми фактично розширюємо спектр впливу гри на розвиток української молоді. Крім того, воно чітко розмежовує повноваження усіх сторін, залучених до організації гри - центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, освітян та громадськості», - додала Лілія Гриневич.

Вона також підкреслила, що у проекті бюджету на 2019 рік передбачено збільшення державного фінансування для проведення цієї гри.

Джерело: http://osvita.ua/school/62166/