Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Школа ройових джур

 Проведено перший військово-патріотичний вишкіл-тренінг "Школа ройових козацьких джур"

Патріотизм складає найважливішу ціннісну основу будь-якого демократичного суспільства і виступає суттєвим внутрішнім мотивом для саморозвитку та розкриття всіх потенціальних соціальних можливостей в  духовній, економічній і соціальних сферах життя суспільства. Тому мета  закладу освіти – виховати молодь гуманною, творчою, відповідальною, з активною життєвою позицією, яка могла б реалізувати себе.

Спонука до пробудження таких моральних феноменів, як патріотизм, обов’язок, совість, почуття власної гідності, працелюбність дозволила організувати 23 квітня 2019 року  тренінг-вишкіл для ройових із 19 закладів освіти району. До заходу були залучені працівники методичного кабінету відділу освіти Савко О.В., Шкурда М.І., сертифікований тренер з національно-патріотичного виховання Лазарь О.В., тренер „Школи виховників Джур” Лешко Ю.В., член районного штабу Янішин Д.Ю., голова спілки АТО Великоберезнянського району Пугінський В.В., головний спеціаліст Великоберезнянського району військового комісаріату Деренівський В.А.

Мета заходу – підготовка дітей для участі в національно-патріотичних та військово-спортивних іграх, у тому числі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  „Сокіл? („Джура?).

Легенда вишколу була побудована навколо духовного символу України – козака Мамая. Програма базувалася на чотирьох основних гутірках: ефективна робота в команді, комунікація, військово-патріотичні ігри, рої та курені, їх роль в грі  „Сокіл? („Джура?). Під час вишколу залученими фахівцями було проведено практичні майстерки, де ройові вивчали матеріальну частину автоматичної зброї  (розбирання  та збирання АК-74), основи надання першої медичної допомоги, методи транспортування постраждалого, опановували мистецтво співу.

Теоретичний матеріал був тісно переплетений з практичним, тому що учасники відтворювали роботу рою: учнів було об’єднано в рої, які розробляли символіку, гасло, проводилася ватра. Ройові закріпили знання, утворивши власний курінь та обравши курінного, провели дискусію: „Який він ідеальний ройовий-патріот?”. Тренер „Школи виховників Джур” Лешко Ю.В. успішно провів вправи на притирання, ламання бар’єрів, зближення і формування команди.

Цей вишкіл став першим кроком до створення постійно діючих осередків – куренів та підготовки учнів до активної громадської діяльності й пропагування ціннісних орієнтирів засобами національно-патріотичного виховання.